PŚ w skokach narciarskich. Żyła szósty w Bad Mitterndorf, wygrał Granerud

2023-01-29 16:42 aktualizacja: 2023-01-29, 17:27
Piotr Żyła. Fot. PAP/Grzegorz Momot
Piotr Żyła. Fot. PAP/Grzegorz Momot
Piotr Żyła zajął szóste miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata na mamuciej skoczni w austriackim Bad Mitterndorf. Zwyciężył lider PŚ Norweg Halvor Egner Granerud.

Drugie miejsce wywalczył Słoweniec Timi Zajc, a trzecie Austriak Stefan Kraft.

Dawid Kubacki został sklasyfikowany na 17. pozycji, Kamil Stcoh na 19., a Aleksander Zniszczoł na 20.

Granerud umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej PŚ, Kubacki jest nadal drugi. Norweg wyprzedza Polaka o 112 pkt. 

Żyła: trochę męczyłem się w locie

Moje lądowanie w finale nie było najlepsze, trochę męczyłem się w locie - przyznał w rozmowie z reporterem Eurosportu Piotr Żyła, który zajął szóste miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata na mamuciej skoczni w austriackim Bad Mitterndorf.

W opinii skoczka, miał on złą pozycję najazdową i być może przez to później sędziowie go tak nisko ocenili, gdyż dostał od nich tylko noty po 17 i 17,5 pkt.

Żyła nie krył, że jest zawiedziony wynikami, jakie w ten weekend uzyskał. W sobotę zajął czwarte, a w niedzielę szóste miejsce. W obydwu przypadkach były to najwyższe lokaty w gronie reprezentantów Polski.

"Wiem, że stać mnie tu było na dużo lepsze wyniki, podium było w moim zasięgu. Dzisiaj odpadłem całkiem i to mi się nie podoba" - dodał. 

Podkreślił jednak, iż może dobrze, że tak się stało.

"Będzie coś do roboty, do poprawiania. Dzisiaj było blisko, ale nie tak jak bym chciał. Ale co robić? Jedziemy dalej, mam nadzieję, że w końcu to ruszy i się uda" - zakończył Żyła. (PAP)

kgr/