O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Śmierć na przejeździe kolejowym. Auto zderzyło się z lokomotywą

40-letni mężczyzna zginął w zderzeniu samochodu osobowego z lokomotywą na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Wincentów (woj. lubelskie); badane są przyczyny wypadku - poinformowała w sobotę policja.

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym Fot. KWP Lublin
Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym Fot. KWP Lublin

Mł. asp. Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego KWP w Lublinie przekazał, że w sobotę w południe na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Wincentów (pow. krasnostawski) doszło do wypadku, w którym zginął 40-latek.

Więcej

Radiowóz. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Radiowóz. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Policja szuka napastnika, który z nożem napadł na supermarket w Markach

Ustalono wstępnie, że pod nadjeżdżającą z prawej strony lokomotywę bez wagonów wjechał kierowany przez 40-latka samochód osobowy subaru. Mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia pomimo reanimacji prowadzonej przez funkcjonariuszy, a następnie załogę karetki pogotowia. Maszynista lokomotywy był trzeźwy.

"Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia" - podał Karbowniczek.

Jako najczęstszą przyczynę wypadków w rejonach torów i przejazdów kolejowych policjant wskazał lekceważenie przepisów o ruchu drogowym.

"Szczególnie groźne są próby pokonywania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem, ignorowanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych, omijanie zamkniętych półrogatek, czy przejeżdżanie pod zamykającymi się zaporami" - wskazał apelując do kierowców o ostrożność.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

mar/
 

Zobacz także

  • Miejsce zdarzenia Fot. Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach Śląskich
    Miejsce zdarzenia Fot. Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach Śląskich

    Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym. Nie żyją dwie osoby

  • Znicze na torach kolejowych Fot. PAP/Artur Reszko
    Znicze na torach kolejowych Fot. PAP/Artur Reszko

    „Najsmutniejszy rok pod względem bezpieczeństwa na przejazdach”. W wakacje na torach zginęło 12 osób

  • Zdjęcie z miejsca wypadku Fot. Facebook/OSP KSRG Gronowo
    Zdjęcie z miejsca wypadku Fot. Facebook/OSP KSRG Gronowo

    Tragiczny wypadek na przejeździe. Pociąg zderzył się z kamperem

  • Miejsce tragicznego wypadku pod Poznaniem. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
    Miejsce tragicznego wypadku pod Poznaniem. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

    Cztery osoby zginęły. Tragiczny wypadek pod Poznaniem

Serwisy ogólnodostępne PAP