Niemiecki ortopeda, wyspa na Pacyfiku i wielka miłość. W efekcie kobieta straciła majątek

2023-02-06 11:46 aktualizacja: 2023-02-06, 16:08
Internetowa miłość, Fot. PAP/APA/GEORG HOCHMUTH
Internetowa miłość, Fot. PAP/APA/GEORG HOCHMUTH
Ponad 100 tys. zł straciła mieszkanka powiatu zwoleńskiego na Mazowszu, którą internetowy znajomy zapewniał o dozgonnej miłości. Mężczyzna podawał się za niemieckiego lekarza przybywającego na jednej z wysp Pacyfiku, tymczasem okazał się zwykłym oszustem.

To kolejny podobny przypadek, który został zgłoszony w ostatnim czasie na policję w województwie mazowieckim. Funkcjonariusze podkreślają, że mimo wciąż ponawianych ostrzeżeń, każdego tygodnia pojawiają się nowe ofiary internetowej miłości do oszustów.

Tym razem poszkodowaną jest mieszkanka powiatu zwoleńskiego. "Kobieta w ubiegłym roku na jednym z portali społecznościowych poznała mężczyznę podającego się za niemieckiego ortopedę, który rzekomo miał przebywać na kontrakcie z ONZ na jednej z wysp Pacyfiku" – poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu mł.asp. Katarzyna Słyk.

Z relacji mieszkanki powiatu zwoleńskiego wynika, że nowy znajomy bardzo szybko zaczął zapewniać ją o swoich uczuciach i namawiał na wspólny urlop. Mężczyzna, chcąc potwierdzić swoje szczere intencje wobec kobiety, podał jej nawet dane do swojego konta, aby mogła skorzystać z jego pieniędzy.

"Niestety konto okazało się fałszywe i pokrzywdzona nigdy nie otrzymała pieniędzy, a sama złapana w sieć kłamstw, kilkakrotnie przelewała różne kwoty, wzięła nawet kredyt w banku i zapożyczyła się u znajomych" – powiedziała policjantka. Po upływie około pół roku, kiedy kobieta straciła już ponad 100 tys. zł, uświadomiła sobie, że ma do czynienia z oszustem.

Policjanci przypominają, że internetowi oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania i dlatego w każdym przypadku, gdy ktoś próbuje uzyskać od nas pieniądze, trzeba wykazać się dużą ostrożnością.

"Najlepiej nie ulegać chwilowemu zauroczeniu, presji czasu i nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy poinformować policję" – podkreśliła rzeczniczka. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

kw/