Liderzy Polski 2050 i PSL ogłoszą listę "wspólnych spraw"

2023-02-06 20:54 aktualizacja: 2023-02-07, 08:44
Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz, fot. PAP/ Szymon Łabiński
Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz, fot. PAP/ Szymon Łabiński
We wtorek podczas wspólnego wystąpienia w Senacie liderzy Polski 2050 Szymon Hołownia i PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ogłoszą listę "wspólnych spraw", które opozycja powinna podjąć bezpośrednio po wygranych wyborach - powiedział w rozmowie z PAP jeden z polityków Stronnictwa.

We wtorek w Senacie o godz.11.30 odbędzie się wspólne wystąpienie prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza i lidera Polski 2050 Szymona Hołowni.

Zdaniem jednego z polityków PSL liderzy Polski 2050 i PSL podczas tego wystąpienia "ogłoszą listę wspólnych spraw, które opozycja powinna podjąć bezpośrednio po wygranych wyborach".

Z kolei wiceprezes PSL Dariusz Klimczak podkreślił w rozmowie z PAP, że wspólne wystąpienie Kosiniaka-Kamysza i Hołowni "będzie dotyczyło najważniejszych spraw, które trzeba w Polsce zrealizować, żeby wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych rodaków".

"Drożyzna, problemy przedsiębiorców, ceny paliw, ciepła i energii, fatalna dostępność ochrony zdrowia - to wszystko dotyka zwykłego obywatela i politycy muszą przedstawić konkretne rozwiązania tych trudnych tematów" - powiedział Klimczak.

Według niego liderzy Polski 2050 i PSL "odniosą się także do kwestii zaufania w polityce i budowania dobrych relacji wewnątrz demokratycznej opozycji, które są fundamentem sukcesu w najbliższych wyborach" (PAP)

Autorka: Edyta Roś

mj/

TEMATY: