Wizz Air zawiesi loty do Mołdawii ze względów bezpieczeństwa

2023-02-27 20:40 aktualizacja: 2023-02-28, 09:14
Fot. PAP/Łukasz Gągulski
Fot. PAP/Łukasz Gągulski
Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air zawieszą od 14 marca wszystkie loty do i z Kiszyniowa, stolicy Mołdawii, ze względów bezpieczeństwa – poinformował przewoźnik w poniedziałek w komunikacie, na który powołuje się agencja Reutera.

„Wizz Air dokładnie monitoruje sytuację bezpieczeństwa w Mołdawii i utrzymuje stały kontakt z różnymi lokalnymi i międzynarodowymi władzami i instytucjami, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony operacji” – napisał przewoźnik.

Mołdawia sąsiaduje z Ukrainą, która od roku odpiera rosyjską inwazję. W separatystycznym Naddniestrzu, na terytorium Mołdawii, stacjonują wojska rosyjskie.

Jak poinformował Wizz Air, bezpieczeństwo pasażerów i załóg samolotów jest priorytetem linii, dlatego w związku z podwyższonym ryzykiem w przestrzeni powietrznej Mołdawii „podjął trudną, ale odpowiedzialną decyzję o zawieszeniu wszystkich lotów do Kiszyniowa od 14 marca”.

W zamian Wizz Air będzie oferował więcej połączeń z Jassami, położonymi w północno-wschodniej części Rumunii, niedaleko granicy z Mołdawią. (PAP)

mmi/