Rzecznik rządu: wniosek PSL ws. odwołania ministra Kowalczyka odbieramy jako element zbliżającej się kampanii wyborczej

2023-03-18 16:05 aktualizacja: 2023-03-19, 10:33
Rzecznik rządu Piotr Müller, fot. PAP/ Mateusz Marek
Rzecznik rządu Piotr Müller, fot. PAP/ Mateusz Marek
Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk ma poparcie premiera Mateusza Morawieckiego, Rady Ministrów oraz zaplecza parlamentarnego. Wniosek PSL odbieramy jako element zbliżającej się kampanii wyborczej, a nie konstruktywnej dyskusji - powiedział PAP rzecznik rządu Piotr Müller.

Podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Buska-Zdroju prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział złożenie w przyszłym tygodniu wniosku o odwołanie wicepremiera, ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka. Jego zdaniem, minister Kowalczyk "oszukał polską wieś i wprowadził na manowce polskiego rolnika".

"Za błędy, zaniechania, stracone szanse, za brak pieniędzy z Unii, za wpuszczenie ukraińskiego zboża, za niskie ceny zboża, wysokie ceny nawozów. Za zlikwidowanie 120 tysięcy gospodarstw hodujących trzodę chlewną, za niekontrolowane rozprzestrzenianie się ASF. To tylko w skrócie wymienione błędy, zaniechania i niedociągnięcia" – wyjaśnił szef ludowców.

Do zapowiedzi ludowców odniósł się rzecznik rządu Piotr Müller. "Polski rząd realizuje wiele programów dodatkowego wsparcia dla rolnictwa poprzez systemu dopłat do zbóż, czy w obszarze odtwarzania produkcji trzody chlewnej. Przygotowujemy kolejne działania w obszarach wymagających wsparcia" - podkreślił.

"Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk ma poparcie premiera, Rady Ministrów oraz zaplecza parlamentarnego. Dzisiejszy wniosek PSL odbieramy jako element zbliżającej się kampanii wyborczej, a nie konstruktywnej dyskusji" - zapewnił w rozmowie z PAP rzecznik rządu. (PAP)

Autor: Grzegorz Bruszewski

mj/