Pijany kierowca doprowadził do zderzenia. Uciekł, pozostawiając w aucie 4-letnie dziecko

2023-03-19 09:49 aktualizacja: 2023-03-20, 08:08
Radiowóz. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Radiowóz. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 31-letni kierowca volkswagena, który doprowadził do zderzenia z innym autem w Krasnymstawie (Lubelskie); uciekł do lasu, pozostawiając w samochodzie 4-letniego syna – podała w niedzielę policja.

Podkom. Jolanta Babicz z KPP w Krasnymstawie poinformowała, że sąd zadecydował o objęciu dozorem policji 31-letniego obywatela Ukrainy, który jest podejrzany o spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości, a także narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia małoletniego.

Podkom. Babicz przekazała, że w sobotę po godz. 11 policja otrzymała zgłoszenie o zderzeniu na ul. Rejowieckiej w Krasnymstawie.

Ustalono wstępnie, że 31-letni obywatel Ukrainy stracił panowanie nad kierowanym przez siebie volkswagenem polo, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z volkswagenem sharanem, za którego kierownicą siedział 45-latek.

"Obywatel Ukrainy w pojeździe przewoził 4-letniego syna, którego po zdarzeniu pozostawił bez opieki, uciekając do lasu" – przekazała policjantka dodając, że żaden z uczestników nie odniósł obrażeń.

Jak ustalono, 31-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, a badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzuty i został objęty dozorem policji. (PAP)

Autor: Piotr Nowak

dsk/