Meloni wystąpiła w programie telewizyjnym jako parodystka samej siebie

2023-03-20 22:10 aktualizacja: 2023-03-21, 10:31
Fot. PAP/EPA/MAX CAVALLARI
Fot. PAP/EPA/MAX CAVALLARI
Premier Włoch Giorgia Meloni naśladowała samą siebie i jako parodystka wystąpiła przez telefon w programie telewizji RAI. Co ciekawe, w tej wyjątkowej roli swojej naśladowczyni była gościem show prowadzonego przez popularnego prezentera Fiorello, w którego domu pracowała w młodości jako opiekunka jego córki.

W czasie programu "Viva RAI 2" nikt nie przyznał, że jego prezenter rozmawia przez telefon rzeczywiście z Giorgią Meloni, a nie z jej parodystką. Dla wszystkich jednak było to oczywiste. Gwiazdor telewizyjny i szefowa rządu znają się od lat.

W poniedziałkowym programie Fiorello zadzwonił do rzekomej parodystki premier i mówił do niej: Giorgia. Ona zaś świetnie wywiązała się z tej roli "parodiując" samą siebie i słowa, jakie wypowiedziała w czasie niedawnego zjazdu lewicowej centrali związkowej.

Następnie na prośbę prowadzącego powtórzyła zdanie, które było jej słynnym już hasłem wyborczym przed kilkoma laty: "Jestem Giorgia, jestem kobietą, jestem matką, jestem Włoszką, jestem chrześcijanką".

Rzekoma parodystka prawicowej premier zapytana o to, na kogo głosowała, odparła, że na lewicę, co wywołało rozbawienie uczestników programu.

Przyznała też: "Potrafię tylko naśladować Meloni".

"Niesamowita parodystka" - podsumował rozmowę Fiorello.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

mmi/