Kradł kosmetyki i gadżety erotyczne. Przebierał się za kobietę, żeby go nie rozpoznano

2023-03-22 13:55 aktualizacja: 2023-03-22, 16:10
Złodziej ze Złotoryi. Fot. Dolnośląska policja
Złodziej ze Złotoryi. Fot. Dolnośląska policja
Policja zatrzymał 45-letniego mężczyznę, który w przebraniu kobiety ukradł z jednego ze sklepów w Złotoryi (Dolnośląskie) kosmetyki i gadżety erotyczne o wartości 1,5 tys. zł. Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia.

Zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów z artykułami kosmetycznymi w Złotoryi (Dolnośląskie) dotyczyło "wysokiej, szczupłej kobiety". Według pracowników sklepy "kobieta" miała chować zabrane z półek sklepowych przedmioty do torebki.

"Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, ustalili, że sprawcą kradzieży nie była kobieta, lecz mężczyzna. 45-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego, aby nie zostać rozpoznanym, zdecydował się na niecodzienne przebranie. Założył perukę z długimi włosami, ubrał sukienkę i wykonał staranny makijaż" – podała w środę rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi mł. asp. Dominika Kwakszys.

Według policji podejrzany dwukrotnie dokonał kradzieży w ciągu kilku dni w tym samym sklepie. Łączna wartość skradzionych przez niego gadżetów erotycznych i kosmetyków wyniosła to niemal 1,5 tys. zł.

Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia. (PAP)

Autor: Piotr Doczekalski

kgr/