Mężczyzna z mieczem samurajskim wtargnął na szkolne boisko, gdy ćwiczyły tam i bawiły się dzieci

2023-03-24 22:00 aktualizacja: 2023-03-25, 11:11
Miecz samurajski odebrany mężczyźnie po interwencji służb Fot. www.strazmiejska.waw.pl
Miecz samurajski odebrany mężczyźnie po interwencji służb Fot. www.strazmiejska.waw.pl
Młody mężczyzna uzbrojony w miecz samurajski biegał w czwartek po szkolnym boisku na Targówku. Nieopodal bawiły się dzieci. Niedoszłego "samuraja" ujęli strażnicy miejscy.

Po godzinie 12 strażnicy miejscy otrzymali niepokojące zgłoszenie, że po boisku szkoły podstawowej przy ulicy Gościeradowskiej biega mężczyzna i wymachuje czymś, co przypomina miecz.

"Ze zgłoszenia wynikało, że na boisku ćwiczą i bawią się dzieci, a mężczyzna nie reaguje na prośby o opuszczenie terenu szkoły" - przekazali strażnicy.

Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, od razu zauważyli młodego mężczyznę wymachującego metalowym mieczem przypominającym broń samurajów. Katana miała ostre i stalowe ostrze o długości około 80 cm długości.

Strażnicy usiłowali uspokoić mężczyznę i prosili, by odłożył miecz. Ale dopiero gdy zagrozili, że użyją środków przymusu bezpośredniego, odłożył broń na ziemię. W końcu został obezwładniony i zakuty kajdanki.

Wezwano na miejsce policję. Za zakłócanie porządku publicznego poprzez niebezpieczne zachowanie 24-letni niedoszły "samuraj" został ukarany wysokim mandatem.(PAP)

autorka: Marta Stańczyk

mar/