Europosłanka Beata Szydło wzywa KE do pomocy polskim rolnikom: zboże, które miało być przewożone tranzytem, zostaje na terenie naszych krajów

2023-03-29 20:00 aktualizacja: 2023-03-29, 20:05
Eurodeputowana PiS Beata Szydło. Fot. PAP/Piotr Polak
Eurodeputowana PiS Beata Szydło. Fot. PAP/Piotr Polak
Podczas środowej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Brukseli eurodeputowana PiS Beata Szydło wezwała Komisję Europejską do podjęcia natychmiastowych działań, aby wesprzeć Polskę i inne państwa graniczące z Ukrainą w kwestii importu ukraińskiego zboża.

"Dzisiaj polscy rolnicy i rolnicy z krajów sąsiadujących z Ukrainą mierzą się z niebywałym problemem, gdyż okazuje się, że zboże, które miało być przewożone tranzytem, zostaje na terenie naszych krajów" – mówiła Szydło. Podkreśliła, że konieczne jest natychmiastowe działanie zarówno finansowe, jak i systemowe. "KE musi wykorzystać wszystkie możliwości prawne, proceduralne, wszystkie narzędzia systemowe, żeby takiej pomocy udzielić" - przekonywała była szefowa polskiego rządu.

Przypomniała, że Polska od pierwszych dni wojny jest jednym z krajów najbardziej zaangażowanych w pomoc Ukrainie.

"Jesteśmy solidarni z Ukrainą, z państwami UE, które tę pomoc niosą, ale dziś potrzebujemy solidarności dla polskich rolników. Wzywam jeszcze raz KE do podjęcia jak najszybszych działań, ażeby wspomóc polskie rolnictwo" – apelowała Beata Szydło.

Z Brukseli Artur Ciechanowicz (PAP)
gn/