Utwór George’a Michaela bije rekordy popularności na YouTube [WIDEO]

2023-03-30 19:23 aktualizacja: 2023-03-31, 06:47
 George Michael, fot. Peer Grimm PAP/EPA
George Michael, fot. Peer Grimm PAP/EPA
Z singlem „Careless Whisper”, George Michael dołączył do grona miliarderów. Teledysk do utworu, który na YouTube zadebiutował w 2009 roku, przekroczył właśnie miliard wyświetleń na platformie. Piosenka jest ósmym hitem z lat 80., któremu udało się przekroczyć ten próg odsłon.

Pierwszym hitem reprezentującym lata 80., który osiągnął ten sukces, była piosenka „Sweet Child O' Mine” Guns N' Roses. Pozostałe utwory reprezentujące tę niezapomnianą muzyczną epokę, które znalazły się w klubie YouTube Billion Views, to piosenka A-ha „Take On Me”, utwór Michaela Jacksona „Billie Jean”, „Never Gonna Give You Up” Ricka Astleya, „Girls Just Want To Have Fun” Cyndi Lauper, a także takie przeboje, jak „The Final Countdown” i „Every Breath You Take”. Ostatnim, który dołączył do tego zaszczytnego grona jest wspomniany utwór „Careless Whisper” George’a Michaela, który pozostawił daleko w tyle takie przeboje, jak „Freedom”. Ten bowiem ma na swoim liczniku nieco ponad 125 mln wyświetleń.

Piosenka „Careless Whisper” była drugim singlem promującym album grupy Wham! „Make it Big”, na którym znalazł się inny przebój duetu „Wake Me Up Before You Go-Go”. Co ciekawe, w Wielkiej Brytanii utwór, który w całości śpiewany jest przez George’a Michaela prezentowany był jako jego solowy singel, za który piosenkarz, jako najmłodszy kompozytor, w wieku 21 lat odebrał nagrodę Ivor Novello Songwriter Award.

Utwór z charakterystycznym saksofonowym riffem, powstał, gdy piosenkarz miał 17 lat. Jak powiedział sam Michael, jadąc autobusem do pracy nagle usłyszał w głowie charakterystyczną melodię z dominującym dźwiękiem saksofonu. Później wspólnie z kolegą z zespołu dokończyli piosenkę, która cztery lata później miała się stać znakiem rozpoznawczym George’a Michaela. (PAP Life)

mj/