Ukazała się nowa piosenka grupy VOX. Ostatnia, w której zaśpiewał Witold Paszt [WIDEO]

2023-03-31 19:57 aktualizacja: 2023-03-31, 20:00
Piosenkarz Witold Paszt, fot. PAP/ Marcin Gadomski
Piosenkarz Witold Paszt, fot. PAP/ Marcin Gadomski
Fani grupy VOX mają dziś powody do radości. W sieci pojawiła się bowiem piosenka „Razem” - ostatnia, którą przed śmiercią nagrał z zespołem Witold Paszt. Temu wydarzeniu towarzyszy też premiera teledysku, w którym wystąpiła plejada gwiazd, a także fani grupy.

Pełen optymizmu i energii utwór „Razem” powstał pod koniec 2021 roku, kilka tygodni przed śmiercią Witolda Paszta (wokalista zmarł 18 lutego 2022 roku). „Piosenka została nagrana w pandemii, możliwości produkcji klipu były mocno ograniczone. Tata wymyślił sobie, aby fani grupy ponagrywali się sami w domach, pokazując, jak radzą sobie z lockdownem. Do realizacji klipu jednak wówczas nie doszło” - zdradziła w komunikacie prasowym producentka teledysku i zarazem córka Witolda Paszta, Natalia. To właśnie ona na początku tego roku postanowiła zaprosić do projektu przyjaciół swojego ojca. Poprosiła też fanów grupy VOX o nadsyłanie filmików nagranych telefonem, które pokazywałyby, jak bawią się do muzyki tego zespołu. Tak powstał wzruszający hołd dla Witolda Paszta i całego zespołu.

Oprócz filmików od fanów w teledysku są też ujęcia zrealizowane w studiu nagrań. Pojawiają się w nich m.in. Alicja Majewska, Majka Jeżowska, Andrzej Piaseczny, Rafał Brzozowski i zespół Pectus.

Utwór „Razem” symbolicznie podsumowuje dotychczasową działalność zespołu VOX, a jednocześnie otwiera nowy rozdział w historii grupy, która po śmierci Paszta zmieniła nazwę na NOWY VOX. Tworzą ją Dariusz Tokarzewski, Mariusz Matera i Jerzy Słota. „Miała to być pierwsza piosenka na nową płytę, okazała się jednak być naszą ostatnią. Jako NOWY VOX na pewno włączymy ją do naszego repertuaru koncertowego” – mówią Dariusz Tokarzewski i Mariusz Matera.

Założony w 1978 roku VOX wylansował wiele przebojów, wśród których najbardziej znane to „Bananowy Song”, „Zabiorę Cię Magdaleno” i „Rycz Mała Rycz”. Do 1987 roku do grupy należał Ryszard Rynkowski. (PAP Life)
gn/