Polska Press Grupa uruchomił własny portal o gwiazdach i showbiznesie

2023-05-24 18:43 aktualizacja: 2023-05-25, 08:41
Fot. Print. Sc.
Fot. Print. Sc.
Shownews.pl - ten adres powinni zapamiętać wszyscy, którzy poszukują gorących newsów na temat polskich i zagranicznych gwiazd, ekskluzywnych wywiadów z ważnymi postaciami showbiznesu, atrakcyjnych zdjęcia i treści video, plotek i skandali. Nowy portal rozrywkowy Polska Press Grupy, który tworzą dziennikarze pracujący nie tylko w Polsce, ale też w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ma dostarczać czytelnikom autorskich treści z pierwszej ręki zza oceanu.

Według zapowiedzi jego twórców, nowy portal rozrywkowy Polska Press Grupy stanowi odpowiedź na potrzeby czytelników zainteresowanych tematyką świata popkultury i showbiznesu. Zadowoleni będą zwłaszcza ci czytelnicy, którzy interesują się doniesieniami o życiu amerykańskich gwiazd. Do pracy w redakcji Shownews.pl pozyskano bowiem dziennikarzy mieszkających w USA i Kanadzie, których zadaniem będzie dostarczanie autorskich materiałów o wydarzeniach zza oceanu. 

Redakcja portalu stawia sobie za cel dostarczanie czytelnikom świeżych, sprawdzonych informacji ze świata gwiazd, ekskluzywnych wywiadów, atrakcyjnych zdjęć i relacji wideo z ważnych imprez, premier i innych wydarzeń na czerwonym dywanie. "Nasi dziennikarze będą wszędzie tam, gdzie w świecie show-biznesu będzie działo się coś ważnego. Mamy w swoich szeregach doświadczonego redaktora – Sławomira Kowalskiego, który doskonale zna się na tej branży i wie, jak zarządzać redakcją portalu o tej tematyce. Jestem przekonana, że w niedalekiej przyszłości Shownews.pl będzie pierwszym wyborem dla czytelników, którzy poszukują najnowszych, sprawdzonych informacji na temat gwiazd i celebrytów" – zapowiada Dorota Kania, Członek Zarządu i Redaktor Naczelna Polska Press Grupy. 

Wspomniany szef redakcji portalu Shownews.pl, Sławomir Kowalski, jest dziennikarzem z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem. Dobrze zna tematykę showbiznesową, bo w przeszłości był m.in. szefem działu Gwiazdy w „Super Expressie”. "Mamy ambicje, by Shownews.pl stał się medium pierwszego wyboru dla osób poszukujących informacji o aktorach, piosenkarzach, dla czytelników zainteresowanych szeroko pojętym światem showbiznesu. Chcemy pokazać, jak żyją gwiazdy, z jakimi wyzwaniami sobie radzą, gdzie się pojawiają, jak wyglądają. Zależy nam na dotarciu do ciekawych informacji i przekazaniu ich jako pierwsi swoim odbiorcom. Naszym celem na ten rok jest uplasowanie się w TOP 10 portali rozrywkowych. Planujemy również silnie zaznaczyć swoją obecność w social mediach" – zapowiada redaktor naczelny nowego serwisu Polska Press Grupy. 

Zespół redakcyjny tworzą dziennikarze z kilkunastoletnim doświadczeniem w mediach o tematyce lifestylowej. Z portalem będą współpracować także redaktorzy tworzący materiały z regionów oraz dziennikarze z zagranicy. Portal podzielony jest na kilka sekcji, m.in. „dzieje się” „celebryci”, „rozrywka & lifestyle” oraz „polecamy. Strona jest dostosowana do wszystkich urządzeń mobilnych. Debiutowi portalu towarzyszy kampania reklamowa pod hasłem „Twój nowy kontakt ze światem gwiazd!”, wykorzystująca media tradycyjne oraz social media. 

Polska Press Grupa to jedna z największych spółek medialno-technologicznych w Polsce i zarazem największy wydawca mediów regionalnych w kraju. Należą do niej m.in. 22 dzienniki regionalne i portal informacyjny i.pl, które docierają do ponad 19 milionów Polaków. (PAP Life)

mmi/