Ruch Kukiz'15 zawarł porozumienie ze stowarzyszeniem "Stop Bankowemu Bezprawiu"

2019-03-15, 16:53 aktualizacja: 2019-03-15, 16:55
 Lider Kukiz`15 Paweł Kukiz (L) i Barbara Husiew (2L) ze stowarzyszenia "Stop Bankowemu Bezprawiu" podczas konferencji prasowej w SEjmie. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Lider Kukiz`15 Paweł Kukiz (L) i Barbara Husiew (2L) ze stowarzyszenia "Stop Bankowemu Bezprawiu" podczas konferencji prasowej w SEjmie. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Ruch Kukiz'15 zawarł porozumienie ze stowarzyszeniem "Stop Bankowemu Bezprawiu" - poinformował w piątek lider ruchu Paweł Kukiz. Członkowie stowarzyszenia mają wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list Kukiz'15.

"Ruch Kukiz'15 wszedł w trwałe porozumienie ze stowarzyszeniem +Stop Bankowemu Bezprawiu+" - powiedział Kukiz na konferencji prasowej. Poinformował, że jeden z przedstawicieli Stowarzyszenia będzie startował z miejsca pierwszego listy Kukiz'15 w jednym z okręgów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Planujemy również współpracę w przyszłych wyborach parlamentarnych na jesieni" - dodał.

Kukiz podkreślał, że członkowie Stowarzyszenia to osoby, których "dotknęła przewaga korporacji" i które zostały pozbawione opieki Komisji Nadzoru Finansowego. "(To)Ludzie, którzy mają podobne motywacje do walki z tym ustrojem antyobywatelskim jak Kukiz'15" - dodał.

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka mówił z kolei, że Kukiz'15 od początku kadencji współpracuje merytorycznie ze stowarzyszeniem "Stop Bankowemu Bezprawiu" przy projektach ustaw. "Uważamy, że polski rząd powinien służyć polskim obywatelom, małym i średnim przedsiębiorcom, a nie wielkim, międzynarodowym korporacjom i powinien chronić obywateli w sytuacji olbrzymiej przewagi tych korporacji przede wszystkim finansowych we wzajemnych relacjach, w relacjach ludzi z bankami przede wszystkim" - mówił.

Wiceprezes stowarzyszenia „Stop Bankowemu Bezprawiu” Barbara Husiew z kolei stwierdziła, że postulaty jej stowarzyszenia są zbieżne z programem Kukiz ’15. Podkreśliła, że porozumienie z ruchem jest naturalną konsekwencją współpracy. "Dołożymy wszelkich starań, żeby i kredytobiorcy, i konsumenci, i przedsiębiorcy, którzy są oszukiwani przez międzynarodowe korporacje, głównie finansowe, byli bezpieczni i tak samo traktowani w Polsce, jak są ich odpowiednicy w Europie Zachodniej" - mówiła.

Paweł Kukiz powiedział PAP, że skład list Kukiz'15 do Parlamentu Europejskiego zostanie podany najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu.

Wybory do PE odbędą się w Polsce 26 maja. W całej UE wybory odbędą się w dniach 23-26 maja. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski