Od piątku w Krakowie będą rozdawane skrzydłokwiaty, które oczyszczają powietrze

2019-06-13 10:59 aktualizacja: 2019-06-13, 11:15
Fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Fot. PAP/Grzegorz Michałowski
3 tys. skrzydłokwiatów, roślin które według naukowców NASA skutecznie oczyszczają powietrze, rozdadzą w najbliższych dniach wolontariusze stowarzyszenia Kraków dla Mieszkańców. Akcja ma się przyczynić do zmniejszenia smogu w stolicy Małopolski.

Zainteresowani będą mogli odbierać kwiaty w godzinach popołudniowych: w piątek przy Kinie Kijów.Centrum, w niedzielę w parku Bednarskiego, we wtorek przy deptaku na skrzyżowaniu ulic Rusznikarskiej z Krowoderskich Zuchów, w środę przy dawnym kinie Świt.

"Rozdajemy skrzydłokwiaty, bo znalazły się one na stworzonej przez naukowców NASA krótkiej liście roślin doniczkowych, które najlepiej oczyszczają powietrze ze szkodliwych substancji. Wyjątkowo skutecznie usuwają rakotwórczy benzen, jeden ze składników smogu" – powiedział cytowany w czwartkowej informacji prasowej Łukasz Gibała, szef stowarzyszenia Kraków dla Mieszkańców.

To czwarta edycja akcji Robimy Tlen. Podczas poprzednich do rąk krakowian trafiło 36 tys. sadzonek drzewek, kwiatów i skrzydłokwiatów w doniczkach.(PAP)

Autor: Beata Kołodziej