O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Od początku wakacji na drogach doszło do 20 wypadków ze skutkiem śmiertelnym

Od początku wakacji na drogach doszło do 20 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Sześć z nich wydarzyło się ostatniej doby - wynika z opublikowanej na stronie internetowej policji interaktywnej "Mapy wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2019".

Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Interaktywna mapa wypadków pojawiła się na stronach policji 18 czerwca i jest aktualizowana od drugiego dnia wakacji.

Punkty oznaczające wypadki, do których doszło w ciągu ostatniej doby, są na niej zaznaczone kolorem czerwonym, a kolejnego dnia zmieniają barwę na czarny i w tej formie pozostaną na mapie do końca wakacji. Z danych policji wynika, że gdyby taka mapa została stworzona przed ubiegłorocznymi wakacjami, pojawiłyby się na niej 592 punkty.

"Wypadki drogowe zazwyczaj nie są przypadkiem. Prawie za każdym zdarzeniem kryje się niebezpieczne zachowanie kierowcy lub pieszego. Wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby przestrzegane były elementarne zasady ostrożności i bezpieczeństwa" - głosi komunikat umieszczony pod mapą.

Jego autorzy przypomnieli o zasadach, które zwiększają bezpieczeństwo ruchu drogowego, m.in. o respektowaniu przepisów ruchu drogowego, w szczególności przestrzegania ograniczeń prędkości, o stanie trzeźwości, korzystaniu z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach, ograniczaniu do minimum rozmów telefonicznych, a w razie konieczności korzystaniu z zestawu głośnomówiącego, o dostosowaniu prędkości do warunków atmosferycznych i czy o zwalnianiu przed przejściami dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej i przed skrzyżowaniami, a także o sprawdzeniu przed wyjazdem stanu technicznego pojazdu. (PAP)

autor: Iwona Żurek

iżu/ joz/

Zobacz także

  • Policyjny radiowóz. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
    Policyjny radiowóz. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

    Tragedia w Jeleniej Górze. Znaleziono zwłoki 12-latki. Policja podejrzewa zabójstwo

  • Policja, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/Łukasz Gągulski
    Policja, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/Łukasz Gągulski

    Policyjny pościg za kierowcą tira na trasie S3. Wszczęto śledztwo ws. nieumyślnego spowodowania śmierci

  • Policyjny radiowóz. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
    Policyjny radiowóz. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

    Koszalin. Podejrzany przedmiot na torach przy stacji kolejowej

  • Zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Krzysztof Ćwik
    Zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Krzysztof Ćwik

    Ślepe naboje karabinowe na torach w Wielkopolsce. Policja: to prowokacja

Serwisy ogólnodostępne PAP