LN siatkarzy: zmiana godziny meczu Polaków

2019-07-13 09:31 aktualizacja: 2019-07-13, 09:43
Fot. PAP/EPA/TANNEN MAURY
Fot. PAP/EPA/TANNEN MAURY
Organizatorzy zamienili godziny rozpoczęcia półfinałów Ligi Narodów siatkarzy - mecz biało-czerwonych z Rosją odbędzie się w Chicago o północy z soboty na niedzielę czasu polskiego, a zespół USA zagra z Brazylią trzy godziny później.

Polska drużyna, po zwycięstwach nad Brazylią 3:2 i Iranem 3:1, zajęła pierwsze miejsce w grupie B i trafiła na "Sborną", która była druga w grupie A. Rosjanie przegrali w piątek z gospodarzami 0:3, ale ich fiński trener Tuomas Sammelvuo posłał do boju zupełnie inną, teoretycznie słabszą szóstkę niż w czwartkowym pojedynku z Francją (3:0) i w całym meczu dokonał tylko jednej zmiany.

Podobnie jak fazie interkontynentalnej, w turnieju finałowym Polacy występują w eksperymentalnym zestawieniu, a podstawowi zawodnicy kadry obecnie przygotowują się w Zakopanem do sierpniowego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk i wrześniowych mistrzostw Europy.

Rok temu zespół trenera Vitala Heynena występ w Final Six zakończył po pojedynkach grupowych, a Rosja wygrała pierwszą edycję Ligi Narodów, która w kalendarzu FIVB zastąpiła Ligę Światową. 

Program (godziny według czasu polskiego): 

13 lipca, sobota - półfinały
Polska - Rosja        (0.00 w nocy z soboty na niedzielę)
USA - Brazylia        (3.00 w nocy z soboty na niedzielę) 

14 lipca, niedziela
mecz o 3. miejsce     (22.00) 
finał                 (1.00 w nocy z niedzieli na poniedziałek)

(PAP)

pp/ krys/