O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Morawiecki: wszystkie moje loty wiązały się z wykonywaniem funkcji rządowych

Wszystkie moje loty, które odbywałem na Pomorze i w całej Polsce, wiązały się z wykonywaniem różnego rodzaju funkcji rządowych - zapewnił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu odniósł się w ten sposób do pytania o to, czy celem podróży lotniczych była jego działka w Dębkach.

Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Tomasz Wojtasik
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Tomasz Wojtasik

Morawiecki w poniedziałek podczas konferencji prasowej w Gliwicach został zapytany przez jednego z dziennikarzy o 11 lotów, "które wykonał w ciągu pięciu tygodni w te wakacje nad morze". Pytanie dotyczyło m.in. tego, czy były to podróże służbowe, czy do należącej do niego działki w Dębkach.

"Ani razu nie leciałem helikopterem na działkę tak, jak to niektóre media próbowały sugerować, natomiast wszystkie loty, które odbywałem na Pomorze i w całej Polsce, wiązały się z wykonywaniem również różnego rodzaju funkcji rządowych, spotkaniami z przedsiębiorcami, samorządowcami, z mieszkańcami" - podkreślił premier.

Szef rządu dodał, że na miejscu poruszał się samochodem, spotykając się "bardzo często z różnymi mieszkańcami" powiatów i gmin. Dodał, że robił to "mając na uwadze również to, żeby nie mieszać spotkań, które miały charakter partyjny ze spotkaniami, które miały charakter rządowy".

W niedzielę Centrum Informacyjne Rządu poinformowało o tym, że premier Mateusz Morawiecki w trakcie 20 miesięcy swojego urzędowania odbył ponad 200 lotów, uczestnicząc w ponad 330 spotkaniach oficjalnych, wizytach i spotkaniach z mieszkańcami. CIR odniosło się w ten sposób do sprawy korzystania przez polityków z transportu lotniczego. "Najważniejsze dla dobra państwa nie jest to, ile lotów dany polityk odbywa, ale jaki jest ich cel i z czego wynika intensywność odwiedzania kolejnych miejsc w Polsce" - podkreśliło CIR.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ mrr/
 

Zobacz także

  • Mateusz Morawiecki, fot. PAP/Marcin Obara
    Mateusz Morawiecki, fot. PAP/Marcin Obara

    Morawiecki o wyroku TSUE: bezczelna ingerencja w porządek prawa rodzinnego

  • Jadwiga Morawiecka. Fot. PAP/Paweł Supernak
    Jadwiga Morawiecka. Fot. PAP/Paweł Supernak

    Zmarła Jadwiga Morawiecka

  • Adam Szłapka Fot. PAP/Paweł Supernak
    Adam Szłapka Fot. PAP/Paweł Supernak

    "Brzydzę się hipokryzją". Rzecznik rządu o pomyśle PiS

  • Wiceprzewodniczący Prawa i Sprawiedliwości Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Paweł Supernak
    Wiceprzewodniczący Prawa i Sprawiedliwości Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Paweł Supernak

    Morawiecki o danych Eurostatu: wrócił Tusk, wróciło bezrobocie

Serwisy ogólnodostępne PAP