O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Liga niemiecka: koniec strzeleckiej serii Lewandowskiego; porażka lidera

Piłkarz Bayernu Monachium Robert Lewandowski po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobył gola w meczu niemieckiej ekstraklasy. Jego Bayern Monachium i tak pokonał na Fortunę Duesseldorf 4:0 w 12. kolejce. Swoje spotkanie przegrał lider Borussia Moenchengladbach.

Robert Lewandowski. Fot. PAP/ EPA/FRIEDEMANN VOGEL
Robert Lewandowski. Fot. PAP/ EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Gole w Duesseldorfie dla broniących tytułu Bawarczyków uzyskali Francuz Benjamin Pavard (11.), jego rodak Corentin Tolisso (27.), Serge Gnabry (34.) oraz Brazylijczyk Philippe Coutinho (70.).

Lewandowski rozegrał cały mecz, ale nie powiększył dorobku strzeleckiego, choć przy golu Coutinho miał asystę. We wcześniejszych 11 kolejkach trafił do bramki rywali łącznie 16 razy i jest zdecydowanym liderem ligowej klasyfikacji strzelców.

Fortuna, w której składzie 79 minut rozegrał Dawid Kownacki, pozostaje jedynym zespołem obecnego sezonu Bundesligi, któremu Lewandowski nigdy nie strzelił gola. Grał z tym rywalem już po raz piąty.

Bayern awansował na drugie miejsce w tabeli z 24 punktami - jednym straty do prowadzącej Borussii Moenchengladbach, która niespodziewanie uległa na wyjeździe Unionowi Berlin 0:2. Cały mecz w bramce gospodarzy rozegrał Rafał Gikiewicz.

W piątek na inaugurację kolejki Borussia Dortmund, z Łukaszem Piszczkiem w składzie, zremisowała u siebie z ostatnim w tabeli SC Paderborn 3:3. Wicemistrzowie Niemiec uratowali punkt w końcowych minutach - do przerwy przegrywali 0:3.

Drużyna z Dortmundu z dorobkiem 20 punktów zajmuje szóste miejsce, Paderborn z pięcioma pozostał na ostatnim.(PAP)

mm/ co/

Zobacz także

  • Szwed Daniel Svensson oraz Nicola Zalewski i Sebastian Szymański. Fot. PAP/Leszek Szymański
    Szwed Daniel Svensson oraz Nicola Zalewski i Sebastian Szymański. Fot. PAP/Leszek Szymański

    Polska spadła w rankingu FIFA. Jest nowy lider zestawienia

  • Trener piłkarskiej reprezentacji Polski Jan Urban. Fot. PAP/Leszek Szymański
    Trener piłkarskiej reprezentacji Polski Jan Urban. Fot. PAP/Leszek Szymański

    Urban zdecydował ws. meczu barażowego. „Wybrałem już bramkarza”

  • Prezes FC Barcelony Joan Laporta. Fot. PAP/EPA/Enric Fontcuberta
    Prezes FC Barcelony Joan Laporta. Fot. PAP/EPA/Enric Fontcuberta

    Wybory w Barcelonie z nadzieją dla Lewandowskiego. Laporta daje zielone światło

  • Piłkarze reprezentacji Polski: Robert Lewandowski i Karol Świderski. Fot. PAP/Leszek Szymański
    Piłkarze reprezentacji Polski: Robert Lewandowski i Karol Świderski. Fot. PAP/Leszek Szymański

    Zmiany w rankingu FIFA. Teraz aktualizacje na bieżąco

Serwisy ogólnodostępne PAP