Triumf Norweżki Johaug ze startu wspólnego na inaugurację Tour de Ski

2019-12-28 14:01 aktualizacja: 2019-12-28, 14:22
 Therese Johaug podczas zwodów FIS Tour de Ski w Lenzerheide. Fot. PAP/EPA/URS FLUEELER
Therese Johaug wygrała bieg narciarski na 10 km techniką dowolną ze startu wspólnego, pierwszy etap 14. edycji cyklu Tour de Ski. Norweżka wyprzedziła w szwajcarskim Lenzerheide rodaczkę Heidi Weng i Szwedkę Ebbę Andersson. Polki zajęły odległe miejsca.

Johaug, która jest liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, wyprzedziła Weng o 12,3 sekundy, a Andersson o 12,9.

Izabela Marcisz zajęła 43. miejsce, Weronika Kaleta 70., a Monika Skinder nie ukończyła biegu.

Na sobotę zaplanowano jeszcze bieg na 15 km techniką dowolną ze startu wspólnego mężczyzn.

Tour de Ski zakończy się 5 stycznia tradycyjną wspinaczką na Alpe Cermis. W poprzedniej edycji triumfowała Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg.(PAP)