Premier Indii i prezydent Brazylii podpisali 15 porozumień handlowych

2020-01-25 19:38 aktualizacja: 2020-01-25, 19:46
Premier Indii i prezydent Brazylii podpisali 15 porozumień handlowych. Fot. PAP/EPA/HARISH TYAGI
Premier Indii i prezydent Brazylii podpisali 15 porozumień handlowych. Fot. PAP/EPA/HARISH TYAGI
Premier Indii Narendra Modi i prezydent Brazylii Jair Bolsonaro podpisali w Delhi 15 porozumień, które mają pogłębić współpracę między ich krajami w wielu obszarach, ale przede wszystkim w sektorze zbrojeniowym - poinformowali w sobotę obaj przywódcy.

Podczas oficjalnej wizyty w Indiach, po spotkaniu z Modim, Bolsonaro napisał na Twitterze: "Zaufanie świata do Brazylii wróciło!".

W kolejnym tweecie ogłosił, że podpisał "szereg porozumień w sprawie infrastruktury, sprawiedliwości, nauki i technologii, wydobycia ropy, górnictwa, zdrowia, kultury i turystyki".

Modi - również na Twitterze - poinformował, że "Indie i Brazylia koncentrują się na rozwijaniu współpracy w sektorze obronnym"; dodał, że obydwa kraje łączy "wielka synergia" w wielu fundamentalnych sprawach, jak środowisko i walka z terroryzmem.

Minister spraw zagranicznych Brazylii Ernesto Araujo ogłosił w mediach społecznościowych, że 15 porozumień handlowych między obydwoma krajami stanowi posunięcie "przeciw strukturom myśli globalistycznej".

"Brazylia rośnie, aby stać się wielką pomiędzy wielkimi" - dodał w następnym wpisie. (PAP)

fit/ akl/