Warszawa: z powodu silnego wiatru odwołano 12 lotów z Lotniska Chopina

2020-02-09 18:33 aktualizacja: 2020-02-10, 08:00
Lotnisko Chopina na warszawskim Okęciu. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Lotnisko Chopina na warszawskim Okęciu. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Ze względu na utrzymujące się niekorzystne warunki pogodowe w Europie odwołano w niedzielę 12 rejsów z Lotniska Chopina - poinformował PAP wieczorem Andrzej Klewiado z zespołu prasowego lotniska.

Chodzi o wyloty i przyloty do lub z Londynu, Amsterdamu, Dusseldorfu, Monachium, Brukseli i Paryża. Do Warszawy nie przyleciały też wieczorne samoloty Lufthansy z Frankfurtu oraz KLM z Amsterdamu.

W poniedziałek rano nie odlecą samoloty Lufthansy do Monachium z godz. 6 oraz do Frankfurtu o godz. 9.10.

Sztorm Ciara, nazywany w Niemczech orkanem Sabina, uderzył w Wielką Brytanię i północną Europę; w Niemczech w niedzielę odwołanych zostało około 150 spośród 1,2 tys. zaplanowanych lotów do i z Frankfurtu, w poniedziałek zawieszono kolejnych 130 połączeń. Lufthansa poinformowała, że odwołuje loty krótko- i długodystansowe do poniedziałku odpowiednio do godz. 13 i 14. Pasażerowie udający się w podróż powinni śledzić komunikaty na stronie internetowej przewoźników oraz konkretnych portów lotniczych.

W niedzielę IMGW wydał dla całego kraju alerty przed silnym wiatrem obowiązujące do popołudnia w poniedziałek. W Sudetach wiatr może wiać z prędkością aż 200 km/godz.(PAP)

nmk/ mars/