O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Zmarła trzecia ofiara wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej

W szpitalu w Nowym Targu zmarła trzecia ofiara poniedziałkowego wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej. To 21-letnia kobieta, którą przygniótł zerwany pod naporem wiatru dach – powiedziała PAP wicedyrektorka szpitala powiatowego w Nowym Targu Aleksandra Chowaniec.

Służby na miejscu wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej. Fot. PAP/Grzegorz Momot
Służby na miejscu wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej. Fot. PAP/Grzegorz Momot

Na miejscu wypadku, mimo reanimacji, zmarły matka 21-latki i jej 15-letnia siostra.

Do tragicznego wypadku doszło na parkingu przy górnej stacji wyciągu narciarskiego Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej przed godz. 11. Podmuch wiatru zerwał dach z wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Dach spadł wprost na cztery osoby. Mimo reanimacji nie udało się uratować 52-latki i jej 15-letniej córki. 21-latka – druga córka zmarłej kobiety – w bardzo ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala w Nowym Targu. Wieczorem zmarła.

Kolejny poszkodowany to 16-latek, który z urazami głowy i stłuczeniem barku trafił do szpitala w Zakopanem. Chłopak jest spokrewniony z ofiarami wypadku. Piątym poszkodowanym jest mąż zmarłej kobiety, który po urazie psychicznym również trafił do szpitala.

Prokuratura wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Prokurator już podczas oględzin miejsca zdarzenia wskazał, że konstrukcja prowizorycznej wypożyczalni sprzętu narciarskiego była "wadliwa". Wypożyczalnia była zorganizowana w naczepie tira obitej deskami, a blaszany dach był zbyt słabo zamocowany. Jak dowiedziała się PAP w Starostwie Powiatowym w Zakopanem, naczepa stała tam bez stosownego zgłoszenia.(PAP)

Autor: Szymon Bafia

szb/ mark/

Zobacz także

  • Brytyjska policja (zdjęcie ilustracyjne). Fot. EPA/NEIL HALL
    Brytyjska policja (zdjęcie ilustracyjne). Fot. EPA/NEIL HALL

    Jedenastu brytyjskich policjantów rannych podczas protestów po śmierci Henry'ego Nowaka

  • Policja (zdjęcie ilustracyjne). Fot. PAP/Krzysztof Ćwik
    Policja (zdjęcie ilustracyjne). Fot. PAP/Krzysztof Ćwik

    Szef MON o interwencji służb w mieszkaniu rodziny prezydenta: proszę o niewykorzystywanie tego politycznie

  • Radiowóz przed Komendą Stołeczną Policji w Warszawie	Fot. PAP/Radek Pietruszka
    Radiowóz przed Komendą Stołeczną Policji w Warszawie Fot. PAP/Radek Pietruszka

    Fałszywe alarmy dotyczące Republiki. Policja zwolniła zatrzymanego

  • Policyjny radiowóz - zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Krzysztof Ćwik
    Policyjny radiowóz - zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Krzysztof Ćwik

    Koło Bartoszyc znaleziono prawdopodobnie wojskowego drona

Serwisy ogólnodostępne PAP