FC Barcelona przekaże władzom Katalonii 30 tys. masek

2020-03-28 15:43 aktualizacja: 2020-03-28, 15:55
Flaga FC Barcelony. Fot. PAP/EPA/Thomas Eisenhuth
Flaga FC Barcelony. Fot. PAP/EPA/Thomas Eisenhuth
Władze FC Barcelona sprowadziły z Chin 30 tys. masek ochronnych przeciwko zakażeniom koronawirusem. Ładunek zostanie przekazany rządowi wspólnoty autonomicznej Katalonii.

Jak poinformowały w sobotę władze FC Barcelona, inicjatywa ma związek z szybko wzrastającą liczbą zgonów oraz infekcji koronawirusem na terenie Katalonii. Do sobotniego popołudnia zanotowano tam 1070 ofiar śmiertelnych i ponad 14,2 tys. zakażeń.

Dyrekcja FC Barcelona wyjaśniła, że maski ochronne zostały sprowadzone z ChRL dzięki inicjatywie i wsparciu chińskiego towarzystwa ubezpieczeniowego Taiping Life Insurance, regionalnego partnera klubu.

“Służby sanitarne Katalonii rozdadzą ten materiał pomiędzy grupy najbardziej potrzebujące ochrony przed koronawirusem” - wyjaśniło kierownictwo “Dumy Katalonii”.

W ostatnich dniach środki finansowe na walkę z rozszerzającą się w Hiszpanii epidemią koronawirusa przekazało rządowi tego kraju lub władzom poszczególnych wspólnot autonomicznych kilka pierwszoligowych klubów piłkarskich, m.in. Atletico Madryt, FC Barcelona oraz Real Madryt.

W czwartek kierownictwo Realu poinformowało, że stołeczny klub udostępnił służbom medycznym Hiszpanii część stadionu Santiago Bernabeu na magazyn sprzętu medyczno-ochronnego do walki z epidemią.

W ciągu ostatniej doby liczba zmarłych wskutek koronawirusa w Hiszpanii wzrosła o 832, do 5690. Zakażonych tą chorobą jest już ponad 72 tys. osób. (PAP)

zat/ krys/

TEMATY: