O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Węgry: obywatele 6 państw, w tym Polski, mogą wjeżdżać w celach biznesowych

Obywatele sześciu państw, w tym Polski, mogą wjeżdżać na teren Węgier w celach biznesowych. Dekret rządowy tej treści został opublikowany w Monitorze Węgierskim.

Patrol węgierskiej policji na przejściu granicznym z Austrią w Nickelsdorf. Fot. PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA
Patrol węgierskiej policji na przejściu granicznym z Austrią w Nickelsdorf. Fot. PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

Zgodnie z dekretem obywatele sześciu państw – Austrii, Czech, Korei Południowej, Niemiec, Polski i Słowacji – mogą bez ograniczeń wjeżdżać na terytorium Węgier z wyżej wymienionych krajów w celach biznesowych.

Warunkiem wjazdu na teren Węgier w takich przypadkach jest udokumentowanie faktu podróży biznesowej.

Węgry zamknęły 17 marca swe granice dla ruchu osobowego obywateli innych krajów w związku z pandemią koronawirusa.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

mw/ mars/

Zobacz także

  • Premier Donald Tusk. Fot. PAP/Piotr Nowak
    Premier Donald Tusk. Fot. PAP/Piotr Nowak

    Premier Tusk reaguje po ruchu Orbana ws. Ukrainy: pierwszy efekt wizyty prezydenta

  • Prezydent Karol Nawrocki i prezydent Węgier Tamas Sulyok. Fot. PAP/EPA/ZOLTAN MATHE
    Prezydent Karol Nawrocki i prezydent Węgier Tamas Sulyok. Fot. PAP/EPA/ZOLTAN MATHE

    Parlamentarzyści o wizycie prezydenta Karola Nawrockiego na Węgrzech [NASZE WIDEO]

  • Wicepremier, minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Fot. PAP/Marcin Obara
    Wicepremier, minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Fot. PAP/Marcin Obara

    Szef MSZ mocno o prezydencie: skaza na wizerunku

  • Osoba siedzi przy komputerze. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/SASCHA STEINBACH
    Osoba siedzi przy komputerze. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/SASCHA STEINBACH

    Rosyjskie boty zaangażowały się w węgierską kampanię wyborczą? Przekazują antyukraińskie treści

Serwisy ogólnodostępne PAP