Hołownia: zawetuję wszystkie ustawy godzące w zieloną gospodarkę

2020-05-21 18:24 aktualizacja: 2020-05-21, 18:24
Szymon Hołownia. Fot. PAP/Paweł Supernak
Szymon Hołownia. Fot. PAP/Paweł Supernak
Realizację rozwiązań wspierających nowe pomysły proekologiczne i dotyczących tzw. zielonej gospodarki oraz planów hydrologicznych minimalizujących skutki suszy - zapowiedział w Skierniewicach kandydat na prezydenta Szymon Hołownia.

Od 60 do 90 procent terenów województwa łódzkiego jest zagrożonych tzw. suszą rolniczą. Szymon Hołownia na skierniewickim rynku obiecywał swoim wyborcom, że jako prezydent, będzie walczył o wprowadzenie rozwiązań zapobiegających skutkom suszy w miastach i na wsiach.

"To czas na to, aby się zastanowić nad tym, czy polskie państwo jest gotowe zacząć myśleć o wodzie, jako o czymś, co w dzisiejszych czasach jest cenniejsze od ropy. Jako prezydent kwestie wody, ekologii, ochrony środowiska uczynię jednym z priorytetów" - zapowiedział Hołownia w Skierniewicach.

"Prezydentura na XXI wiek powinna być nie partyjna, ale zielona. Jako prezydent będę stosował zasadę +zielonego weta+" - zapowiadał Hołownia.

"Będę wetował każdą ustawę pogarszającą podaż wody w Polsce i pogłębiającą kryzys wodny w naszym kraju. Będę wetował każdą ustawę oddalającą nas od dekarbonizacji i neutralności klimatycznej Polski w 2050 roku" - obiecywał Hołownia i przypomniał, że zasady tzw. zielonej gospodarki są jednym z filarów jego programu wyborczego. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ godl/