Morawiecki: Trzaskowski chyba nie wie, co to jest PKB

2020-07-10 09:50 aktualizacja: 2020-07-10, 09:54
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Kandydat KO Rafał Trzaskowski "naopowiadał głupot" stwierdzając, że Polska jest w kompletnej zapaści, chyba nie wie, co to jest PKB, dane KE pokazują, że Polska jest na pierwszym miejscu w UE, jeśli chodzi o najłagodniejszy spadek PKB - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki powiedział w Polsat News, że Rafał Trzaskowski "oszukiwał na antenie bardzo wielu telewidzów" mówiąc, że Polska jest w fatalnej sytuacji gospodarczej i grozi nam 5 proc. mniej przyrostu PKB.

Szef rządu przedstawił kartkę z danymi Komisji Europejskiej, zgodnie z którymi Polska w 2020 roku doświadczy najłagodniejszego spadku produktu krajowego brutto wśród wszystkich krajów Unii Europejskiej i będzie to spadek na poziomie 4,6 proc.

"Polska jest na górze całej tej tabeli, a Rafał Trzaskowski powiedział, że Polska jest w kompletnej zapaści, zresztą chyba nie wie, co to jest PKB" - powiedział Morawiecki.

Podkreślił raz jeszcze, że KE pokazała, że Polska jest na pierwszym miejscu w UE, jeśli chodzi o najłagodniejszy spadek PKB. "Może on (Rafał Trzaskowski) odczytał tę tabelę w taki sposób (do góry nogami) i może mu się pomyliło" - powiedział Morawiecki. Stwierdził, że Trzaskowski "naopowiadał głupot". "Ja nie wiedziałem naprawdę, czy śmiać się z tego wszystkiego, czy płakać" - powiedział szef rządu. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa