Fogiel: decyzja o dymisji ministra Szumowskiego była jego suwerenną decyzją

2020-08-18 17:47 aktualizacja: 2020-08-18, 21:25
Zastępca rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. Fot. PAP/Rafał Guz
Zastępca rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. Fot. PAP/Rafał Guz
Decyzja o dymisji była suwerenną decyzją ministra Łukasza Szumowskiego; minister chciał dokończyć pewne projekty, które miał w resorcie, na które były umówiony z premierem - tak zastępca rzecznika PiS, poseł Radosław Fogiel odniósł się w rozmowie z PAP do dymisji Szumowskiego.

We wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że podaje się do dymisji. Zapewniał, że o takim zamiarze informował wcześniej premiera oraz rząd, a dymisję przygotowywał od lutego, jednak nie doszło do niej ze względu na pandemię koronawirusa. Szumowski swoją decyzję motywował względami osobistymi i poinformował, że pozostaje w życiu publicznym jako poseł oraz zamierza wrócić do zawodu lekarza.

"Decyzja o dymisji była suwerenną decyzją ministra Łukasza Szumowskiego. Każdy urzędnik ma do tego prawo. O powodach informował sam minister" - powiedział PAP zastępca rzecznika PiS.

Fogiel podkreślał, że dymisja była przesunięta w czasie ze względu na pandemię koronawirusa i konieczność dokończenia rozpoczętych projektów.

"Każdy ma jakieś granice ludzkiej wytrzymałości - i fizycznej, i wytrzymałości psychicznej na hejt, na opluwanie. Minister sam mówił, że chciał dokończyć pewne projekty, które miał w resorcie i na które był umówiony z premierem Mateuszem Morawieckim i stąd decyzja podjęta teraz" - dodał zastępca rzecznika PiS.

Premier Mateusz Morawiecki podziękował we wtorek szefowi resortu zdrowia za współpracę, którą określił jako "wzorową". Szumowskiemu dziękował za - "służbę dla kraju w tym trudnym czasie".  (PAP)

autor: Mateusz Roszak