O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Hiszpania: ponad 500 tys. zakażeń koronawirusem od początku pandemii

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem przekroczyła w Hiszpanii 500 tysięcy - poinformowało w poniedziałek wieczorem hiszpańskie ministerstwo zdrowia. W ciągu ostatniej doby zarejestrowano w tym kraju 2440 nowych infekcji.

Koronawirus w Hiszpanii. Fot. PAP/EPA/David Borrat
Koronawirus w Hiszpanii. Fot. PAP/EPA/David Borrat

Według resortu od początku pandemii w Hiszpanii potwierdzono 525 549 przypadków zakażenia koronawirusem.

Na Covid-19 zmarło do tej pory około 29 tysięcy osób.

Od końca sierpnia w tym kraju notowana jest wysoka dynamika zakażeń.

Władze szczególnie zaniepokojone są lawinowym wzrostem liczby infekcji w regionie stołecznym, a także w Kraju Basków i Aragonii. W ostatnich dniach sytuacja poprawiła się w Katalonii, jeszcze niedawno uznawanej za "epicentrum" nowych zakażeń.

W celu powstrzymania pandemii władze regionu Madrytu wprowadziły nowe obostrzenia, m.in. zakaz spotkań w domach prywatnych więcej niż 10 osób oraz o zakaz tańczenia na weselach. (PAP)

Zobacz także

  • Nahuel Tenaglia i Kylian Mbappe. Fot. PAP/EPA/Adrian Ruiz de Hierro
    Nahuel Tenaglia i Kylian Mbappe. Fot. PAP/EPA/Adrian Ruiz de Hierro

    Liga hiszpańska. Real skrócił dystans do Barcelony

  • Chińskie samochody elektryczne, zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/AMERICO ROBERTO
    Chińskie samochody elektryczne, zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/AMERICO ROBERTO

    Hiszpania inwestuje w samochody elektryczne. Na stole ponad miliard euro

  • Lotnisko w Madrycie. Fot. PAP/EPA/Rodrigo Jimenez
    Lotnisko w Madrycie. Fot. PAP/EPA/Rodrigo Jimenez

    Szefowa unijnej dyplomacji przestrzegła Hiszpanię i Portugalię. Chodzi o drony

  • Świnie, zdjęcie ilustracyjne, Fot. PAP/Darek Delmanowicz
    Świnie, zdjęcie ilustracyjne, Fot. PAP/Darek Delmanowicz

    Hiszpania walczy z afrykańskim pomorem świń. Katalonia prosi o pomoc wojsko

Serwisy ogólnodostępne PAP