Ardanowski: polskie rolnictwo ma wielu ludzi, którzy się na nim znają

2020-09-28 13:31 aktualizacja: 2020-09-28, 13:38
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Fot. PAP/Paweł Jaskółka
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Fot. PAP/Paweł Jaskółka
Polskie rolnictwo ma wielu ludzi, którzy się na nim znają - powiedział w poniedziałek w Poznaniu Jan Krzysztof Ardanowski, pytany o jego polityczną przyszłość. Minister rolnictwa nie chciał szerzej odnosić się do kwestii spodziewanej rekonstrukcji rządu.

Podczas konferencji prasowej na Międzynarodowych Targach Poznańskich Ardanowski został zapytany, czy pozostanie szefem resortu rolnictwa m.in. po tym, jak głosował przeciw zmianom w ustawie o ochronie zwierząt.

"Dzisiaj na ten temat nie rozmawiamy; to jest pytanie, które jest mi stawiane od dawna. Proszę mi wierzyć – polskie rolnictwo ma wielu ludzi, którzy się na nim znają" – powiedział Ardanowski.

"Mogę odpowiedzieć łacińską maksymą: Feci, quod potui, faciant meliora potentes (Zrobiłem, co mogłem, kto potrafi, niech zrobi lepiej)" - dodał.

W poniedziałek w Poznaniu zorganizowano szczyt ministrów rolnictwa w ramach polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej.

Decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego w prawach członka partii zawieszonych zostało piętnaścioro posłów PiS, w tym minister Ardanowski. To konsekwencja zagłosowania przez tych posłów przeciwko uchwaleniu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego, który ma być dozwolony tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych.(PAP)

autorzy: Anna Jowsa, Szymon Kiepel, Rafał Pogrzebny