O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Premier: w państwach, w których jest prawie całkowity lockdown, szkoły funkcjonują

W państwach, w których jest prawie całkowity lockdown, szkoły funkcjonują - powiedział premier Mateusz Morawiecki odpowiadając na pytanie, czy nauka w szkołach podstawowych będzie prowadzona zdalnie w związku z dużym wzrostem zakażeń koronawirusem w Polsce.

Szkoła w dobie koronawirusa. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Szkoła w dobie koronawirusa. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Premier Morawicki został w piątek na konferencji prasowej zapytany, jaki jest dzienny limit zakażeń, po którego przekroczeniu nauka w szkołach podstawowych będzie prowadzona zdalnie.

"W takiej sytuacji, w jakiej się znajdujemy, dzień po dniu, bardzo dokładnie analizujemy kroki, obostrzenia, czy środki zapobiegawcze, które mają zapobiegać transmisji wirusa. Analizujemy, jak one są stosowane i wdrażane w innych krajach UE. Widzimy, że tam, w wielu miejscach, tam gdzie jest prawie całkowity lockdown, szkoły funkcjonują" - odpowiedział premier.

Jednocześnie zapewnił, że rząd podejmując decyzje dotyczące obostrzeń "słucha ekspertów, przygląda się innym krajom i stara się wyciągać najbardziej adekwatne wnioski, przy wsparciu rady ekspertów i doradców medycznych".

W piątek premier poinformował m.in., że w najbliższą sobotę, niedzielę 1 listopada i w poniedziałek zamknięte będą cmentarze. Nie chcemy doprowadzić do tego, że na cmentarzach i w komunikacji publicznej będzie się gromadzić dużo ludzi - podkreślił premier.

Kolejne obostrzenia mają związek z szybko rosnącą liczbą zakażonych koronawirusem w Polsce. W piątek resort zdrowia podał, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie u 21 tys. 629 nowych osób, bilans przypadków wykrytych od początku pandemii wzrósł do 340 tys. 834. Resort zdrowia podał też, że zmarły kolejne 202 osoby, łącznie 5351. (PAP)

Autorzy: Krzysztof Kowalczyk, Mateusz Roszak

Zobacz także

  • Lekcja religii (zdjęcie ilustracyjne). Fot. PA/FR4ANCO SILVI
    Lekcja religii (zdjęcie ilustracyjne). Fot. PA/FR4ANCO SILVI

    Episkopat zaprezentował nową podstawę programową nauczania religii w szkole

  • Trzydniowy strajk narodowy paraliżuje Belgię [WIDEO]

  • Po dwóch latach dzieci z Gazy wracają do szkół [WIDEO]

  • Ministra edukacji Barbara Nowacka. Fot. PAP/	Albert Zawada
    Ministra edukacji Barbara Nowacka. Fot. PAP/ Albert Zawada

    Nowacka: przyczyny rezygnacji z edukacji zdrowotnej będą analizowane

Serwisy ogólnodostępne PAP