
Na potrzeby kampanii społecznej promującej działalność Dziecięcego Telefonu Zaufania powstały spoty filmowe. Pierwszy z nich można już oglądać w Telewizji Polskiej, na stronie www.brpd.gov.pl i w mediach społecznościowych – na Facebooku, Twitterze i Instagramie.
Aby skontaktować się z Dziecięcym Telefonem Zaufania należy zadzwonić pod nr 800 12 12 12 albo lub napisać na czacie na stronie brpd.gov.pl. Jak podkreśla Mikołaj Pawlak, "czekają tam specjaliści, prawnicy i psycholodzy, którzy pomogą, porozmawiają i wskażą drogę wyjścia z kłopotów".
Rzecznik zachęca do kontaktu poprzez czat lub telefon wszystkie dzieci mające poczucie, że stały się ofiarą przemocy lub hejtu, ale też te, które znalazły się w trudnej sytuacji i chciałyby z kimś porozmawiać.
Dziecięcy Telefon Zaufania. Ruszyła kampania
Podkreśla również, że telefon i czat są darmowe, anonimowe i czynne całą dobę, także w nocy, święta i weekendy.
"Jeśli nie będziecie chcieli, to nikt się o tej rozmowie nie dowie. Ani rodzice, ani szkoła. Nie czekajcie, pozwólcie sobie pomóc. To naprawdę działa – przekonuje Mikołaj Pawlak cytowany w komunikacie prasowym.
Darmowa infolinia Dziecięcego Telefonu Zaufania istnieje od 2008 roku. Teraz Rzecznik Praw Dziecka zdecydował o rozszerzeniu jego działalności na całą dobę, a także uruchomił specjalny czat internetowy – dyżurują tam specjaliści prawnicy i psycholodzy, którzy pomagają dzieciom i młodzieży. (PAP)
Autor: Dorota Stelmaszczyk