Piłkarz Dominik Szoboszlai sportowcem roku na Węgrzech

2021-01-12 12:37 aktualizacja: 2021-01-12, 12:43
Piłkarz Dominik Szoboszlai Fot. PAP/ EPA/RODRIGO JIMENEZ
Piłkarz Dominik Szoboszlai Fot. PAP/ EPA/RODRIGO JIMENEZ
Piłkarze zdominowali plebiscyt na sportowca 2020 roku na Węgrzech. Triumfował Dominik Szoboszlai, a trzecie miejsce zajął bramkarz Peter Gulacsi. Reprezentacja tego kraju będzie jednym z rywali Polski w eliminacjach do mistrzostw świata 2022.

Drugie miejsce zajął tenisista Marton Fucsovics. Wyboru w węgierskim plebiscycie dokonują dziennikarze, a gala miała charakter wirtualny. 

20-letni Szoboszlai, który obecnie leczy kontuzję i do gry wróci w lutym, przeszedł niedawno z FC Salzburg do czołowej niemieckiej drużyny RB Lipsk. W tym zespole występuje również Gulacsi. 

Uznawany za wielką przyszłość węgierskiego futbolu Szoboszlai miał duży udział w awansie drużyny narodowej na tegoroczne mistrzostwa Europy. To właśnie jego gol w doliczonym czasie gry zapewnił zapewnił zwycięstwo 2:1 nad Islandią w finałowym meczu barażowym.

Polska zmierzy się z Węgrami już w pierwszej kolejce eliminacji mistrzostw świata - 25 marca w Budapeszcie. Obie reprezentacje rywalizować będą w grupie również z Anglią, Albanią, Andorą i San Marino. (PAP)
 

io/