O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Podejrzana paczka w fabryce produkującej szczepionki AstraZeneca w Wielkiej Brytanii

Fabryka w północnej Walii, w której odbywa się ostatnia faza produkcji szczepionki firmy AstraZeneca przeciw Covid-19, została częściowo ewakuowana w środę po otrzymaniu podejrzanej paczki.

Pascal Soriot (C), dyrektor generalny AstraZeneca. Fot. PAP/EPA / FACUNDO ARRIZABALAGA
Pascal Soriot (C), dyrektor generalny AstraZeneca. Fot. PAP/EPA / FACUNDO ARRIZABALAGA

W znajdującej się na terenie parku przemysłowego w Wrexham zakładzie firmy Wockhardt UK odbywa się ostatnia faza produkcji szczepionki firmy AstraZeneca - jest ona umieszczana jest we fiolkach i pakowana.

"Wockhardt UK w Wrexham otrzymał dziś rano podejrzaną paczkę na teren zakładu. Wszystkie odpowiednie władze zostały natychmiast powiadomione i zaangażowane. Na podstawie opinii ekspertów przeprowadziliśmy częściową ewakuację obiektu do czasu przeprowadzenia pełnego dochodzenia. Bezpieczeństwo naszych pracowników i ciągłość biznesowa pozostają najważniejsze" - poinformowała firma w wydanym oświadczeniu.

"Obecnie mamy do czynienia z trwającym incydentem na terenie parku przemysłowego we Wrexham" - poinformowała lokalna policja, dodając, że postronni ludzie powinni unikać tego obszaru. Policja potwierdziła też podaną wcześniej przez BBC informację, że do zakładu wysłano policyjną jednostkę saperów.

Zgodnie z umową zawartą z brytyjskim rządem AstraZeneca ma zapewnić Wielkiej Brytanii 100 milionów dawek szczepionki, która została opracowana wspólnie z naukowcami z Uniwersytetu Oksfordzkiego. Obecnie firma jest w sporze z Unią Europejską z powodu zapowiedzi zmniejszenia dostawy szczepionki na tamtejszy rynek, co jest efektem problemów produkcyjnych w jej fabryce w Belgii.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

liv/

Zobacz także

  • Szczepionka AstraZeneca. Fot. PAP/EPA/Sashenka Gutierrez
    Szczepionka AstraZeneca. Fot. PAP/EPA/Sashenka Gutierrez

    AstraZeneca wycofuje szczepionkę przeciw Covid-19

  • Fot. PAP/EPA/JEON HEON-KYUN
    Fot. PAP/EPA/JEON HEON-KYUN

    FDA zezwoliła na stosowanie leku AstraZeneki u pacjentów z ciężkim przebiegiem Covid-19

  • Jakie skutki uboczne preparatów na Covid-19 AstraZeneki i J&J? EMA zaktualizowała listę

  • Fot. PAP/EPA/KATIA CHRISTODOULOU
    Fot. PAP/EPA/KATIA CHRISTODOULOU

    Dla kogo trzecia dawka szczepionki? Zaszczepieni preparatami AstraZeneki i Johnson&Johnson dyskryminowani?

Serwisy ogólnodostępne PAP