Do Polski dotarło 320 tysięcy dawek szczepionki Comirnaty firmy Pfizer

2021-02-01 10:35 aktualizacja: 2021-02-01, 11:29
Akcja szczepień seniorów powyżej 80. roku życia w Szpitalu Południowym w Warszawie, Fot. PAP/Leszek Szymański
Akcja szczepień seniorów powyżej 80. roku życia w Szpitalu Południowym w Warszawie, Fot. PAP/Leszek Szymański
W poniedziałek do Polski dotarło 320 tysięcy dawek szczepionek przeciw COVID-19 firm Pfizer/BioNTech. W kolejnym transporcie za tydzień też trafi do nas 320 tysięcy dawek – poinformował PAP prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski.

W niedzielę prezes ARM informował o dotarciu do Polski 42 tys. szczepionek od Moderny.

Szczepionka Comirnaty w Polsce. Zmiany w rozdysponowaniu szczepionek

Podał też wówczas, że ze względu na ograniczenia i opóźnienia w dostawach w tym tygodniu nastąpi zmiana, jeśli chodzi o rozdysponowanie szczepionek do punktów szczepień.

"Dawki na drugie szczepienie to nasz priorytet. Dlatego cześć dostaw z poniedziałku przenieśliśmy na wtorek, żeby mieć pewność, że transport od Pfizera dojedzie" – wskazał.

"W tym tygodniu na drugie dawki wydamy do punktów szczepień 308 tys. szczepionek. Ponadto około 180 tys. szczepionek na pierwsze dawki na szczepienia seniorów" – zaznaczył prezes Agencji.

Szczepienia przeciw COVID-19 rozpoczęły się w Polsce 27 grudnia ub. roku. 25 stycznia rozpoczęły się szczepienia populacyjne – na początek seniorów, którzy ukończyli 70 lat. Grupa zero, czyli m.in medycy, otrzymuje drugą dawkę. Do niedzieli rano wykonano w Polsce blisko 1 mln 157 tys. zastrzyków. (PAP)

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

kgr/