Następca tronu książę Karol i jego żona zaszczepieni przeciw Covid-19

2021-02-10 11:32 aktualizacja: 2021-02-10, 11:37
Następca brytyjskiego tronu książę Karol i jego małżonka księżna Camilla. Fot. PAP/EPA/GERRY PENNY
Następca brytyjskiego tronu książę Karol i jego małżonka księżna Camilla. Fot. PAP/EPA/GERRY PENNY
Brytyjski następca tronu książę Karol oraz jego małżonka księżna Camilla otrzymali pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 - poinformowało w środę ich biuro w Clarence House.

Z racji wieku 72-letni Karol i 73-letnia Camilla znaleźli się w czwartej grupie priorytetowej do szczepień, w której są osoby między 70. a 75. rokiem życia. Nie podano, gdzie Karol i Camilla zostali zaszczepieni, którą z dwóch obecnie podawanych w Wielkiej Brytanii szczepionek przyjęli ani czy zostali zaszczepieni razem czy osobno.

Książę Karol z żoną zaszczepieni zgodnie ze swoją grupą wiekową

Przed miesiącem szczepionkę na zamku w Windsorze otrzymali królowa Elżbieta II i jej mąż, książę Filip.

W marcu zeszłego roku następca tronu zakaził się koronawirusem, ale choroba miała u niego dość łagodny przebieg. W połowie czerwca, ponad dwa tygodnie po zakażeniu, ujawnił jednak, że nadal nie odzyskał w pełni zmysłu węchu i smaku, których utrata jest jednym z objawów zakażenia. W marcu razem z Karolem na obecność koronawirusa zbadana została księżna Camilla, ale u niej test nie go nie potwierdził.

Celem brytyjskiego rządu jest zaszczepienie pierwszą dawką do połowy lutego wszystkich czterech pierwszych grup priorytetowych, czyli ok. 15 milionów osób. Do poniedziałku włącznie pierwszą dawkę otrzymało prawie 12,65 mln osób, drugą - 516 tys. (PAP)

kgr/