Wypadek z udziałem auta Służby Ochrony Państwa. Trzy osoby w szpitalu

2021-02-15 15:42 aktualizacja: 2021-02-15, 21:47
Trzy osoby, w tym dwóch funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa trafiło do szpitala po wypadku z udziałem trzech samochodów na skrzyżowaniu ulic Wołoskiej i Madalińskiego w Warszawie - poinformowały w poniedziałek PAP Komenda Stołeczna Policji i Służba Ochrony Państwa.

Z informacji przekazanych przez mł. asp. Irminę Sulich z Komendy Stołecznej Policji wynika, że policjanci zgłoszenie o wypadku otrzymali po godz. 13. W rejonie skrzyżowania ulic Wołoskiej i Madalińskiego zderzyły się trzy samochody: skoda, volvo, oraz należący do Służby Ochrony Państwa mercedes.

"Na chwilę obecną wiemy tyle, że kierowca skody i dwie osoby z mercedesa zostali przewiezieni do szpitala" - powiedziała Sulich. Z kolei ppłk SOP Bogusław Piórkowski przekazał, że funkcjonariusze SOP zabezpieczyli miejsce kolizji i udzielili rannemu kierowcy auta osobowego pierwszej pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu służb ratunkowych.

Potwierdził również, że w zderzeniu ucierpiało dwóch funkcjonariuszy SOP, którzy doznali potłuczeń i zostali przewiezieni do szpitala na obserwację.

Dodał, że auto nie służyło do przewozu osób ochranianych.

Jak informuje KSP obecnie na miejscu wypadku czynności prowadzi policja. Ruch w kierunku Mokotowa jest utrudniony.(PAP)

Autor: Marcin Chomiuk

io/