Czerwińska o pomyśle likwidacji TVP Info: politycy PO mają zapędy autorytarne, nie potrafią pogodzić się z pluralizmem

2021-02-23 12:18 aktualizacja: 2021-02-23, 13:29
Rzecznik PiS Anita Czerwińska na konferencji prasowej w Sejmie Fot. PAP/Mateusz Marek
Rzecznik PiS Anita Czerwińska na konferencji prasowej w Sejmie Fot. PAP/Mateusz Marek
Trudno nazwać próbę likwidacji TVP Info inicjatywą obywatelską skoro jej inicjatorem i organizatorem jest partia polityczna; politycy PO mają zapędy autorytarne i nie potrafią pogodzić się z pluralizmem - powiedziała PAP rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Na początku lutego PO poinformowała o uruchomieniu akcji zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w sprawie likwidacji TVP Info i likwidacji opłaty abonamentowej. Najpierw trzeba utworzyć komitet inicjatywy ustawodawczej do czego potrzebnych jest minimum 1000 podpisów z poparciem.

Szef PO Borys Budka poinformował we wtorek, że zebranych zostało 7 tys. podpisów dla założenia komitetu inicjatywy ustawodawczej. Polityk przekonywał też, że w TVP Info zamiast rzetelnej informacji mamy fabrykę hejtu i nienawiści i jest to biuletyn partyjny zamiast normalnej telewizji informacyjnej. Z kolei prezydent stolicy Rafał Trzaskowski (PO) mówił, że jego ugrupowanie zaczyna akcję zbierania potrzebnych do złożenia obywatelskiego projektu 100 tys. podpisów w 3 miesiące.

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska komentując wypowiedź Budki i tę inicjatywę określiła ją jako niepoważną. "To są ludzie nierozumiejący demokracji. Chcieliby odciąć społeczeństwo od informacji i kontrolować treści publikowane w mediach" - mówiła.

Odnosząc się do pomysłu likwidacji TVP Info, Czerwińska stwierdziła: "Trudno nazwać próbę likwidacji TVP Info inicjatywą obywatelską skoro jej inicjatorem jest Platforma Obywatelska". "Politycy Platformy mają zapędy autorytarne i nie potrafią pogodzić się z pluralizmem" - stwierdziła rzeczniczka PiS. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

liv/