O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Przewodniczący PE: Europejczycy oczekują od Unii konkretnego wsparcia

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli podczas unijnego Szczytu Społecznego w Porto w piątek wezwał władze UE i państw członkowskich do konkretnych działań na rzecz rozwiązania koronakryzysu.

Przewodniczący PE David Sassoli Fot. PAP/ EPA/Olivier Matthys
Przewodniczący PE David Sassoli Fot. PAP/ EPA/Olivier Matthys

Szef PE wskazał, że Unia Europejska jako poważny gracz w światowej polityce nie może zapominać o swoich najbiedniejszych obywatelach, ale musi być coraz bardziej solidarna i wspólnotowa.

“Przecież właśnie dzięki temu jesteśmy razem. To, co tak naprawdę jednoczy obywateli państw członkowskich UE, to jest pomoc, jaką można otrzymać od Unii w trudnych sytuacjach. W takiej właśnie się znajdujemy” - powiedział Sassoli.

Więcej

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przemawia podczas ceremonii otwarcia szczytu UE w Centrum Kongresowym Alfandega do Porto w Porto, Portugalia. Fot. PAP/EPA / LUIS VIEIRA / POOL
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przemawia podczas ceremonii otwarcia szczytu UE w Centrum Kongresowym Alfandega do Porto w Porto, Portugalia. Fot. PAP/EPA / LUIS VIEIRA / POOL

Szefowa Komisji Europejskiej: stworzymy nowy model społeczny Europy

Podziękował portugalskiej prezydencji w Radzie UE za zwołanie piątkowego Szczytu Społecznego w Porto w celu “podjęcia pilnych działań w obszarze pomocy socjalnej na terytorium państw unijnych”.

Sassoli biorący udział w jednym z trzech paneli obrad Szczytu Społecznego wskazał, że wskutek pandemii liczni mieszkańcy Unii Europejskiej znaleźli się w dramatycznej sytuacji życiowej.

“Ci ludzie oczekują od nas konkretnej pomocy, aby mogli wyjść z tunelu, w którym się znaleźli (wskutek pandemii - PAP)” - podkreślił Sassoli, wskazując, że wsparcie i jedność w trudnych sytuacjach, takich jak koronakryzys, muszą pozostać podstawą Unii Europejskiej.

Zaznaczył, że bez konkretnej pomocy ze strony UE kryzys gospodarczy i sytuacja wielu obywateli ulegnie dalszemu pogorszeniu w niedalekiej przyszłości.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

liv/

Zobacz także

  • Premier Hiszpanii Pedro Sanchez. Fot. PAP/EPA/TOLGA AKMEN
    Premier Hiszpanii Pedro Sanchez. Fot. PAP/EPA/TOLGA AKMEN

    Hiszpania w obliczu gróźb prezydenta USA. Rząd Sancheza i KE odpowiadają

  • Na szczycie Starmer spotka się m.in. z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Fot. PAP/EPA/	ANDY RAIN / POOL
    Na szczycie Starmer spotka się m.in. z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Fot. PAP/EPA/ ANDY RAIN / POOL

    Pierwszy od czasów Brexitu szczyt Wielka Brytania – Unia Europejska [WIDEO]

  • Facebook - Meta, Fot. PAP/Abaca
    Facebook - Meta, Fot. PAP/Abaca

    Właściciel Facebooka naruszył unijne przepisy antymonopolowe? KE ma takie podejrzenia

  • Fot. PAP/EPA/CAROLINE (zdjęcie ilustracyjne)
    Fot. PAP/EPA/CAROLINE (zdjęcie ilustracyjne)

    Bruksela kieruje list do Pfizera. Chce zawieszenia odbioru szczepionek

Serwisy ogólnodostępne PAP