ABW zatrzymało przewodniczącego Rady Fundacji Otwarty Dialog

2021-06-23 14:38 aktualizacja: 2021-06-23, 15:39
Sędzia Fot. PAP/Leszek Szymański
Sędzia Fot. PAP/Leszek Szymański
Funkcjonariusze ABW zatrzymali w środę Bartosza K., prezesa zarządu spółki konsultingowej Silk Road Biuro Analiz i Informacji i przewodniczącego Rady Fundacji Otwarty Dialog - poinformowała PAP Prokuratura Regionalna w Lublinie.

"Bartosz K. usłyszy zarzuty poświadczenia nieprawdy, co do wykonania przez spółkę usług konsultingowych w 46 fakturach VAT wystawionych na rzecz 11 zagranicznych przedsiębiorców, na łączną kwotę około 5,3 mln zł, a także ukrycia przestępnego pochodzenia tych środków finansowych poprzez ich przelanie m.in. na rzecz Fundacji Otwarty Dialog oraz innych ustalonych podmiotów. Zarzuty obejmują działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej" - poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Lublinie Karol Blajerski.

Zatrzymany Bartosz K. jest przewodniczącym Rady Fundacji Otwarty Dialog, prezesem zarządu Silk Road Biuro Analiz i Informacji Sp. z o.o. Był organizatorem misji obserwacji i wsparcia ukraińskiego społeczeństwa obywatelskiego w trakcie EuroMajdanu na przełomie 2013/14 r. Od 2009 r. zaangażowany we wsparcie na rzecz demokracji, rządów prawa i praw człowieka w krajach byłego ZSRR. Komentator radiowy i telewizyjny. (PAP)

Autorka: Gabriela Bogaczyk

liv/

TEMATY: