Odnaleziono dziesiątą ofiarę katastrofy na Florydzie

2021-06-28 21:10 aktualizacja: 2021-06-29, 07:13
Fot. PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH
Fot. PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH
Burmistrz hrabstwa Miami-Dade Daniella Levine Cava poinformowała w poniedziałek o odnalezieniu ciała dziesiątej ofiary zawalenia się apartamentowca w Surfside na Florydzie. 151 osób pozostaje zaginionych.

Tożsamość odnalezionej ofiary jest jak dotąd nieznana. Cava zapewniła, że trwająca od piątku akcja ratunkowa wciąż jest skupiona przede wszystkim na poszukiwaniu osób, które mogły przeżyć katastrofę.

Wcześniej ratownicy mówili o znalezieniu pod gruzami kilku pustych przestrzeni, gdzie teoretycznie mogli przeżyć ludzie. Gubernator Florydy Ron DeSantis stwierdził, że zespół ratowników pracuje na miejscu bez przerwy od ponad 100 godzin, jednak ze względu na stopień skomplikowania operacji i jej niebezpieczeństwo, wymaga ona wiele czasu. Telewizja CNN podała, że w niedzielę jeden z ratowników spadł z 7-metrowej góry gruzu.

151 osób pozostaje na liście osób poszukiwanych. Nie musi to oznaczać, że wszyscy z nich byli w budynku w chwili zawalenia. Wielu mieszkańców apartamentowca było obcokrajowcami, głównie z krajów Ameryki Południowej, co może tłumaczyć brak odzewu na próby skontaktowania się z niektórymi z nich. (PAP)

kgr/