Dzielnicowe Biuro Finansów Oświaty Praga-Północ skierowało pozwy cywilne przeciwko byłem urzędnikowi Mariuszowi G.

2021-07-09 07:24 aktualizacja: 2021-07-09, 10:26
Fot. PAP/Adam Warżawa
Fot. PAP/Adam Warżawa
Dzielnicowe Biuro Finansów Oświaty Praga-Północ skierowało łącznie trzy pozwy o zwrot należności - poinformowała PAP rzecznik prasowy dzielnicy, Karolina Jakobsche.

Dzielnicowe Biuro Oświaty skierowało pozwy cywilne przeciwko byłem pracownikowi urzędu - Mariuszowi G., któremu prokuratura zarzuca m.in. wyłudzenie z budżetu dzielnicy ponad 700 tysięcy złotych na fikcyjne etaty. Mężczyzna przyznał się do winy. Został zatrzymany i aresztowany tymczasowo na trzy miesiące.

Zarzuty wobec Mariusza G.

Zarzuty wobec G. dotyczą także podrabiania dokumentów oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach przesyłanych do ZUS i urzędu skarbowego. Z ustaleń wszczętego na początku czerwca śledztwa wynika, że Mariusz G. miał działać od czerwca 2019 r. do stycznia 2021 r., a czynów zabronionych dokonywał "w krótkich odstępach czasu".

Jak podawał w czerwcu "Super Express", przestępczy proceder wykryto podczas kontroli z ratusza. Wcześniej pracownicy biura finansów poinformowali przełożonych, że na liście płac sporządzonej przez Mariusza G. znalazło się nazwisko osoby, która już nie pracuje od kilku lat w szkole podstawowej przy ul. Kawęczyńskiej. Przy nazwisku był wpisany numer rachunku bankowego wskazany wcześniej przez G. Urzędnik został zwolniony z pracy jeszcze przed zakończeniem kontroli.

37-letni dziś Mariusz G. startował w wyborach samorządowych do rady Dzielnicy Warszawa Praga-Północ z listy Koalicji Obywatelskiej z numerem 10. Na swoich plakatach miał hasło: "Ostatni na liście, pierwszy w działaniu". (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

kgr/