Pendolino przejechało nad śpiącą na torach kobietą. Ranna trafiła do szpitala

2021-08-20 14:11 aktualizacja: 2021-08-20, 14:21
Fot. PAP/Leszek Szymański
Fot. PAP/Leszek Szymański
Pociąg pendolino przejechał nad śpiącą między torami na podkładach kolejowych mieszkanką Lęborka. Kobieta doznała obrażeń głowy i barku. 49-latka prawdopodobnie była pijana i zasnęła na torach. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lęborku Marta Szałkowska powiedziała PAP w piątek, że lokalna policja otrzymała zgłoszenie o wypadku na torach przy ul. Kolejarzy w Lęborku w czwartek o godz. 20.30.

"Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, maszynista pociągu pendolino relacji Kraków - Kołobrzeg zauważył osobę leżącą na torach i próbował wyhamować skład. Z uwagi na prędkość pociągu zatrzymał go już kilkadziesiąt metrów za leżącą kobietą. 49-letnia mieszkanka Lęborka doznała obrażeń głowy i barku, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kobieta trafiła do szpitala. Prawdopodobnie była nietrzeźwa" - dodała w rozmowie z PAP Szałkowska.

Krew kobiety została pobrana do badań. Maszynista pociągu pendolino był trzeźwy. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja z Lęborka. (PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

mmi/