Bulwersujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach. Jest kolejne zawiadomienie

2021-08-27 10:42 aktualizacja: 2021-08-27, 13:48
Władysław Frasyniuk, fot. PAP/Jacek Bednarczyk
Władysław Frasyniuk, fot. PAP/Jacek Bednarczyk
Wpłynęło zawiadomienie wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego po słowach Władysława Frasyniuka dot. polskich żołnierzy zabezpieczających granicę z Białorusią - potwierdziła PAP prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zawiadomienie MS zostanie rozpoznane wspólnie ze złożonym w tej sprawie zawiadomieniem z MON.

Zawiadomienie podpisane przez wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego wpłynęło do Prokuratury Okręgowej w Warszawie w piątek. Liczy ono dziewięć stron i dotyczy znieważenia oraz zniesławienia żołnierzy przez Władysława Frasyniuka na antenie TVN24.

Działacz opozycji z czasów PRL powiedział o żołnierzach, którzy razem ze Strażą Graniczną zabezpieczają granicę polsko-białoruską, że "nie służą państwu polskiemu". "Mam wrażenie, że to jest wataha (...), wataha psów, która otoczyła biednych słabych ludzi. (...) Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu" - powiedział Frasyniuk.

Wcześniej do prokuratury zawiadomienie złożył szef MON

W tej sprawie podobne zawiadomienie złożył w prokuraturze szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Aleksandra Skrzyniarz, przekazała w piątek PAP, że oba zawiadomienia zostaną rozpoznane w ramach jednego postępowania.(PAP)

Autorka: Hanna Dobrowolska