Premier odsłonił tablicę upamiętniającą Lecha Kaczyńskiego. Prezes PiS o bracie: poświęcił kwestii pracy swoją aktywność

2021-08-27 15:26 aktualizacja: 2021-08-27, 18:25
Premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości odsłonięcia tablicy poświęconej prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, fot. PAP/Maciej Kulczyński
Premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości odsłonięcia tablicy poświęconej prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, fot. PAP/Maciej Kulczyński
Lech Kaczyński potrafił łączyć umiar ze skutecznością, romantyzm z pozytywizmem. Zawsze dbał o prawdę i ludzi pracy - mówił premier Mateusz Morawiecki we Wrocławiu podczas uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Jest niepodważalną prawdą, że mój śp. brat poświęcił kwestii szeroko rozumianej pracy swoją aktywność społeczno-polityczną i naukową - napisał prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński w liście do uczestników uroczystości odsłonięta we Wrocławiu tablicy upamiętniającej prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

List w imieniu wicepremiera podczas uroczystości odsłonięcia tablicy odczytała posłanka PiS Mirosława Stachowiak-Różecka. "Pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim osobom, które wniosły swój wkład w tę jakżę drogą memu sercu inicjatywę, w to, że na Ostrowie Tumskim powstało to miejsce pamięci" - napisał w liście prezes PiS.

Kaczyński w odczytywanym liście przyznał, że dowiedział się od organizatorów, że "poprzez to uhonorowanie środowisko wrocławskie pragnie podkreślić szczególne zasługi Lecha Kaczyńskiego dla świata praca".

"Jest niepodważalną prawdą, że mój świętej pamięci brat poświęcił kwestii szeroko rozumianej pracy swoją aktywność społeczno-polityczną i naukową" - napisał wicepremier. "Odważna walka o lepszą Polskę, którą prowadził przez całe swoje dorosłe życie, była w wielu aspektach walką o godność i wartość pracy, a w zasadzie o ich odbudowanie" - zaznaczył.

Morawiecki o L. Kaczyńskim: inteligent, który stanął w obronie robotników

Morawiecki w swoim wystąpieniu określił Lecha Kaczyńskiego jako "inteligenta, który stanął w obronie robotników", naukowca, lidera i "konserwatystę, który nie bał się nowoczesności".

"Prezydent Lech Kaczyński pięknie potrafił łączyć umiar ze skutecznością i romantyzm z pozytywizmem. Te połączenia tak bardzo potrzebne naszej historii i naszej przyszłości" - mówił szef rządu.

"Zawsze dbał o prawdę i dbał o ludzi pracy" - dodał szef rządu, który w piątek bierze również udział w Kongresie Pracy odbywającym się we Wrocławiu. (PAP)

Autor: Mateusz Roszak, Roman Skiba