Drugi dzień festiwalu w Opolu. Konkurs "Premiery" wygrała Natalia Zastępa

2021-09-05 09:23 aktualizacja: 2021-09-05, 09:36
Jury 58. Krajowego Festiwalu przyznało nagrodę konkursu "Premiery" 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Natalii Zastępie. Nagrodę im. Karola Musioła otrzymał Krystian Ochman.

W nocy z soboty na niedzielę zakończył się drugi dzień 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Jury festiwalu przyznało nagrodę tegorocznych "Premier" Natalii Zastępie za piosenkę "Wiesz jak jest". Publiczność w drodze głosowania przyznała nagrodę im. Karola Musioła Krystianowi Ochmanowi, który przed opolską publicznością wykonał utwór pt. "Prometeusz".

W tegorocznym konkursie "Premiery" wzięło udział dziesięciu artystów, wśród których znalazła się m.in. Roksana Węgiel, Kasia Moś, Martin Lange, Bartek Królik czy Anna Sokołowska Alabrudzińska.

W trakcie drugiego dnia festiwalu wręczono nagrody przyznane przez ZAiKS. W kategorii muzyka nagrodę przyznano Michałowi Pietrzakowi i Juliuszowi Kamili za "Wiesz jak jest". Nagrodę za tekst otrzymał Mateusz Krautwurst i Marcin Śmiałek - autorzy testu piosenki "Dobre Moce".

Przed konkursowymi "Premierami" widzowie mogli zapoznać się z interpretacją piosenek Marka Grechuty w wykonaniu m.in. Alicji Szemplińskiej i Sławka Uniatowskiego.

Drugi dzień 58. KFPP w Opolu wypełniły utwory znane z polskich filmów i seriali telewizyjnych, zaprezentowane podczas koncertu "Wielkie przeboje małego ekranu" w wykonaniu takich wykonawców jak Maryla Rodowicz, Włodzimierz Korcz, Varius Manx, Kasia Stankiewicz, zespół Pectus czy Tomasz Stockinger. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik