Premier do uczestników targów w Kielcach: wielka szansa na promocję polskiego przemysłu obronnego

2021-09-07 13:14 aktualizacja: 2021-09-07, 14:43
 Premier Mateusz Morawiecki Fot. PAP/Łukasz Gągulski
Premier Mateusz Morawiecki Fot. PAP/Łukasz Gągulski
To doskonała okazja do promocji polskiego przemysłu obronnego na arenie międzynarodowej i wzmacniania potencjału obronnego Polski - podkreślił premier Mateusz Morawiecki w liście odczytanym na rozpoczęcie targów przemysłu obronnego MSPO w Kielcach.

Podczas wtorkowego otwarcia targów zbrojeniowych Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach list od premiera odczytał wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

"Już po raz 29. Kielce stają się miejscem prezentacji najnowszych systemów obronnych i projektów z całego świata. To wydarzenie ważne i wyczekiwanie, cieszące się wielkim zagranicznym zainteresowaniem. To doskonała okazja do dyskusji o przyszłości polskiej branży obronnej, a także tak potrzebnej wymiany doświadczeń" - podkreślił szef rządu.

Premier ocenił, że MSPO jest "doskonałą okazją do promocji polskiego przemysłu zbrojeniowego na arenie międzynarodowej, wzmacniania potencjału obronnego Polski oraz nawiązywania kontaktów biznesowych z przedstawicielami przedsiębiorstw z całego świata". "Światowy format MSPO to także wielka szansa na promocję polskich firm na arenie międzynarodowych" - dodał Morawiecki.

"Przemysł obronny to jedno z kół zamachowych polskiej gospodarki i gwarancja naszego bezpieczeństwa" - ocenił premier. "Nasz rząd z powagą i odpowiedzialnością podchodzi do kwestii bezpieczeństwa militarnego Polski i Polaków. Już od tego roku na obronność przeznaczone jest 2,2 proc. PKB; od 2030 planowany jest wzrost do poziomu 2,5 proc. PKB na siły zbrojne. Chcemy podnieść wydatki na nasze siły zbrojne tak szybko, jak to możliwe" - zadeklarował. "Wierzę, że te środki nie tylko wzmocnią bezpieczeństwo, ale będą także stymulować rozwój ekonomiczny kraju" - dodał Morawiecki.

Premier podziękował również organizatorom i życzył uczestnikom i wystawcom owocnego udziału w imprezie. "Jestem przekonany, że tegoroczne 29. Międzynarodowe Targi Przemysłu Obronnego staną się wielkim sukcesem naszej armii i przemysłu obronnego" - napisał szef rządu. (PAP)

Autor: Mikołaj Małecki