Jechał prawie 250 km/h. Nie wierzył, że dogonił go radiowóz

2021-09-08 11:23 aktualizacja: 2021-09-08, 14:34
Fot. PAP/Albert Zawada
Fot. PAP/Albert Zawada
Gorzowscy policjanci z grupy Speed zatrzymali we wtorek na trasie ekspresowej S3 kierowcę mercedesa, który jechał 249 km/h. Mężczyzna, gdy wysiadł z auta, nie mógł uwierzyć, że dogonił go radiowóz – poinformował w środę Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

"Pośpiech 40-latek z woj. mazowieckiego tłumaczył spotkaniem biznesowym. Na temat pomiaru nie dyskutował. Policjanci nie mieli wątpliwości, że za taką prędkość kilkusetzłotowy mandat mógłby być niewystarczający i sprawę skierowali do sądu" – powiedział Jaroszewicz.

Do tej sytuacji doszło we wtorek (7 września br.), na odcinku S3 między Gorzowem a Myśliborzem (woj. zachodniopomorskie). Patrolujący ten fragment drogi funkcjonariusze spostrzegli mercedesa jadącego z zawrotną prędkością. Ruszyli za nim i zatrzymali do kontroli.

"W bezpiecznym miejscu funkcjonariusze mogli porozmawiać z kierowcą na temat jego jazdy. Kiedy mężczyzna wysiadł z mercedesa był zaskoczony mocą radiowozu" – dodał Jaroszewicz.

Policjanci z grupy Speed wobec kierowców, którzy w sposób rażący łamią przepisy kierują wnioski o ukaranie do sądu, który najczęściej podziela ich argumenty. Sprawy wielokrotnie kończą się wysokimi grzywnami sięgającymi kilku tysięcy złotych. (PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz

kgr/