Zderzenie ciężarówek wojskowych. 16 żołnierzy trafiło na badania

2021-09-15 13:26 aktualizacja: 2021-09-15, 14:49
Zdjęcie pogladowe Fot. PAP/Łukasz Gągulski
Zdjęcie pogladowe Fot. PAP/Łukasz Gągulski
Dwie ciężarówki wojskowe z żołnierzami zderzyły się w środę rano w Lublinie. Szesnastu żołnierzy zostało przewiezionych do szpitala na badania. Nie ma na razie potwierdzonych obrażeń u nich - poinformowała żandarmeria.

Do zderzenia dwóch wojskowych ciężarówek doszło w środę rano na Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Jak poinformowała żandarmeria, ciężarówki marki Star przewoziły 45 żołnierzy 19. Batalionu Zmechanizowanego z 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, którzy zmierzali na strzelnicę w miejscowości Srebrzyszcze.

"W efekcie tego zdarzenia 16 żołnierzy profilaktycznie zostało przewiezionych do szpitala na badania. Nie mamy na razie potwierdzonych żadnych obrażeń ciała u nich” - poinformował oficer dyżurny Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie por. Iwo Sawa.

Według wstępnych ustaleń żandarmerii, jedna z ciężarówek najechała na tył drugiej. Jak poinformował Sawa, okoliczności zdarzenia bada prokuratura i żandarmeria wojskowa. Dodał, że prokurator z działu ds. wojskowych Prokuratury Rejonowej w Lublinie wstępnie zakwalifikował zdarzenie, jako sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

"Nie jest to kwalifikacja ostateczna. Jest uzależniona od ustaleń prokuratury, przesłuchania świadków i obrażeń ciała żołnierzy, jeśli takowe zostaną stwierdzone" – powiedział Sawa.

Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym Kodeks karny przewiduje karę od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.(PAP)

Autor: Piotr Nowak